Dzisiaj, 3 marca, przy pełnej sali Łowickiego Ośrodka Kultury zaprezentowana została nowa, biograficzna publikacja „Stanisław Madanowski – Ksinzok spod Łowicza” autorstwa Katarzyny Słomy. Promocja książki została połączona ze świętowaniem 77. urodzin wybitnego śpiewaka ludowego z Boczek Chełmońskich. 

Spotkanie miało formę benefisu twórczości Stanisława Madanowskiego. Na przedstawionej prezentacji slajdów Katarzyna Słoma przypomniała najważniejsze wydarzenia z życia jubilata, którymi były m.in. zdobycie „Baszty” na festiwalu w Kazimierzu Dolnym, tablica pamiątkowa w Alei Gwiozd Łowickich oraz wydanie i promocja płyty „Moje Łowickie Śpiewanie” – to te ostatnie. Nie zabrakło jednak sentymentalnych powrotów do początków, rodzinnych historii i występów, także tych z udziałem Stanisława Madanowskiego.

Na scenie prezentowały się m.in. „Boczki Chełmońskie”, „Ksinzoki”, córka śpiewaka Monika Zabost i uczennica Szkół Pijarskich Malwina Ciesielska, która wspólnie ze Stanisławem Madanowskim zdobyła II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierza Dolnym w kategorii „Mistrz i uczeń”.

Na zakończenie każdy mógł złożyć życzenia jubilatowi z okazji jego 77. urodzin. Następnie wszyscy zostali zaproszeni do sąsiedniej sali ślubów na tort, a wychodząc otrzymywali egzemplarz promowanej dzisiaj książki. Wiele ciepłych słów padło też pod adresem jej autorki – Katarzyny Słomy.

7 komentarzy

  1. Wiceburmistrzowi z tych emocji to trochę się przysnęło???? (zdjęcie 3)

  2. Czesiek

    Jeszcze trochę , a łowicoki pod nekrologami będą się mięchem obrzucać i wytykać wzajemny debilizm . Szacunek dla pana Madanowskiego . Tacy ludzie to oaza w morzu internetowego shitu .

  3. Do Lowickiego:O mnie w gazetach pisali w latach 80-tych jak walczylem o Polskie abys mogl dzisiaj wyrazac swoje opinie bez konsekwencji karnych.Z Twojego profilu psychologicznego,wynika ze jestes z tzw.lowickiego lumpenproletariatu!!!

  4. Po co piszecie koltunach spod.Lowickiego ?,,Napiszcie o osobach z miasta,ich historia rowniez zasluguje na pamiec!Boniek,Piki,Hahment,Sp.winetka tez zasluguja na pamiec!!!

  5. Oooo…Śpiący Królewicz obok burmistrza 🙂 Ale mu się oczko przymknęło 🙂 Tylko podusi brak 🙂
    Oj nieładnie Nowy Łowiczaninie…mi też się przysnęło, aż chrapałem, ale moich zdjęć to już nie umieściliście w galerii na samym początku!!! Oj Nieładnie!!! Hmm…czy to tzw. niedźwiedzia przysługa?;)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.