Prymas Polski abp Wojciech Polak uczestniczył w uroczystym zakończeniu Kalasantyńskiego Roku Jubileuszowego w szkołach pijarskich w Łowiczu. Uroczystości rozpoczęły się w niedzielę, 26 listopada o godz. 10.30 w sali gimnastycznej szkoły, później Prymas współcelebrował mszę świętą o godz. 12.30 w kościele pijarskim.

Prymas Polski abp Wojciech Polak w kościele pijarskim w Łowiczu
Prymas Polski abp Wojciech Polak w kościele pijarskim w Łowiczu

Rok Kalasantyński został ogłoszony z okazji 400-lecia istnienia Zakonu Pijarów oraz 250-tej rocznicy kanonizacji założyciela, św. Józefa Kalasancjusza.

Uroczystość rozpoczęła się pieśnią “Józefie Święty” w wykonaniu chóru pijarskich szkół w Łowiczu pod kierunkiem nauczycielki Marzeny Myszuk.

W sali gimnastycznej Pijarskich Szkół Królowej Pokoju można było zobaczyć m.in. przedstawienie pt. „Wyzwanie” w wykonaniu uczniów według scenariusza i w reżyserii Beaty Jeziorowskiej przy współpracy Bożeny Mostowskiej – nauczycielek pijarskich szkół w Łowiczu.

O. Jacek Wolan SP podsumował wydarzenia Roku Kalasantyńskiego w całej polskiej prowincji pijarów. Około 20-minutowa prezentacja zawierała wiele zdjęć i fragmentów filmów z wydarzeń w różnych miejscach organizowanych z tej okazji.

Wręczone również zostały stypendia kalasantyńskie uczniom Pijarskiego Liceum Ogólnokształcącego Królowej Pokoju w Łowiczu, którzy w poprzednim roku szkolnym uzyskali tytuł laureata lub finalisty w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych.

W spotkaniu uczestniczył też prowincjał zakonu o. Józef Matras oraz zakonnicy z całej Polski, a także z Czech i Białorusi.

Zapraszamy do obejrzenia filmów oraz galerii zdjęć ze spotkania w szkole oraz mszy świętej w kościele pijarskim.

Więcej na ten temat w najbliższym Nowym Łowiczaninie.

Komentowanie nie jest możliwe.