Ratusz zaplanował w budżecie na przebudowę ulic Słowackiego, Norwida i Szkolnej 1,3 mln. zł. Choć kwota robi wrażenie, nie pokryje cen zaproponowanych przez dwóch oferentów, oscylują one bowiem wokół 2 mln. zł.

Urząd Miejski w Łowiczu, fot. archiwum NŁ
Urząd Miejski w Łowiczu, fot. archiwum NŁ

– Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji, analizujemy sytuację zarówno na rynku jak i w budżecie miasta, myśląc o ewentualnych przesunięciach – powiedział nam naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów w łowickim ratuszu Grzegorz Pełka, pytany o to czy w związku z dużą różnicą pomiędzy środkami zarezerwowanymi a ofertami przetarg zostanie unieważniony.
Zaznaczył, że wykonawcy mają w tym roku dużo zleceń, w związku z tym brakuje materiałów budowlanych, a te, które są dostępne w sprzedaży – podrożały. W drugiej połowie roku może być jeszcze trudniej znaleźć wykonawcę.

Zakres robót na obu ulicach jest duży, chodzi o przebudowę na całej ich długości, czyli w sumie 700 m. Ulice maja być praktycznie wybudowane od podstaw wraz z chodnikami, w przypadku ulicy Słowackiego dochodzi jeszcze budowa kanalizacji deszczowej wraz z osadnikiem. Prace miałyby się zakończyć do 16 listopada.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.