Dzisiaj, 20 listopada w południe zakończył się V Przegląd Teatrów Pijarskich w Łowiczu. Przemysław Jabłoński – dyrektor Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu oraz Beata Jeziorowska – nauczycielka języka polskiego podziękowali wszystkim grupom uczestniczącym w przedsięwzięciu – poza Łowiczem było ich sześć – i zaprosili je za rok.

zakonczenie_orzegladu zakoczenie_przegladu4 zakonczenie_przedladu2 zakonczenie_przegladu1
Wszystkim, którzy wzięli udział w przeglądzie dziękowano tak samo, nikt nie był bowiem przez organizatorów nagrodzony lub wyróżniony w sposób szczególny. Każda z grup otrzymała na zakończenie przeglądu statuetkę oraz torbę ze słodyczami.
Temat przewodni przeglądu brzmiał tak samo jak hasło tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie: „Błogosławieni miłosierni – albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Przedstawienia, jakie można było obejrzeć na scenie sali gimnastycznej szkoły przy ul. Pijarskiej w bardzo różny sposób temat ten realizowały.
Była zarówno klasyka – przedstawianie na motywach „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, było przedstawienie w przedstawianiu czyli próba przerobienia baśni Andersena „Dziewczynka z zapałkami”, było przedstawienie pokazujące próbę obalenia religii w świecie, w którym Chrystus nie zmartwychwstał oraz próba pokazania relacji w rodzinie apostoła Piotra z perspektywy jego żony oraz matki.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.