Firma NB Serwis Sp. z o.o. z Warszawy wygrała przetarg na uruchomienie w wybranych miastach woj. łódzkiego systemu roweru publicznego w ramach projektu Rowerowe Łódzkie, w którym jest też Łowicz. Jakie są jednak szanse, że zacznie on działać jeszcze w tym sezonie letnim?

Asier_Relampagoestudio / Freepik

Urząd Marszałkowski w Łodzi poinformował, że w postępowaniu przetargowym złożone zostały dwie oferty firm NB Serwis Sp. z o.o. (spółka zależna od Nextbike Polska) i EGIS BIKE Polska Sp. z o. o. Budżet zadania składa się z dwóch kwot: inwestycyjnej i eksploatacyjnej, a wynosi łącznie 28.453.212,39 zł. Wygrała oferta NB Serwis, która mieściła się w ww. cenie (oferta EGIS BIKE Polska znacznie ją przekraczała).

– Termin realizacji prac (…), tj. dostawa i uruchomienie systemu wypożyczalni roweru publicznego ma nastąpić w termie 105 dni od daty zawarcia umowy z wykonawcą – informuje dział prasowy UM w Łodzi.

System samoobsługowych wypożyczalni rowerów publicznych ma zostać uruchomiony jednocześnie we wszystkich miastach partnerskich. Skoro jednak podpisanie umowy jest planowane dopiero na czerwiec, a termin uruchomienia systemu to kolejne 3 i pół miesiąca, to raczej niewielkie są szanse na to, że rowery miejskie zaczną jeździć po Łowiczu jeszcze w tym sezonie letnim (mimo że takie były na początku plany).

O tym, czy jest szansa na rowery publiczne w te wakacje i czy Łowicz jest na nie gotowy pod względem infrastruktury ścieżek rowerowych – przeczytasz w tygodniku Nowy Łowiczanin w czwartek, 7 czerwca.

7 komentarzy

 1. Panowie burmistrzowie zapraszam do Skierniewic po naukę jak wyglądają ścieżki rowerowe.
  Skierniewice Bolimów
  Skierniewice Maków
  Skierniewice Rawa mazowiecka

 2. Zapraszam na Górki tam na Łęczyckiej jest ścieżka i chodnik, który odzwierciedla jakość i pomysłowość wykonawstwa – choć to co jest trudno nazwać ścieżką i chodnikiem ja bym nazwał jazdą i przeprawą na przełaj :)))) Aż dziwię się, że jeszcze nikt (chyba) nie zaskarżył UM za np. złamanie ręki lub nogi zimą na tym czymś.

 3. Ścieżki rowerower w Łowiczu, to ewidentny brak wyobraźni decydentów. Decydentów, którzy rower porzucili na rzecz swoich koni mechanicznych. Ani razu tego typu osob nie widziałem na rowerze. Doskonale wiedza, ze to fuszerka i niewygoda jazdy tymi jednosladami. Zrobione, żeby było, żeby nikt nie zarzucił, że nie ma.
  Ale jest szansa, że spotkać będzie można tych Nygusów aktywnych, bo wybory za pasem. Zobaczymy, kto piereszy podejmie temat ulepszenia lub naprawy tego gówna, które jest teraz. A nuż wjedzue w dziure po wyrwanej luźnej kostce brukowej.

 4. Ktoś za ten bałagan odpowiada! Mało tego daje zarabiać producentom kostki, która nie nadaje się dla rowerów, jest droższa od asfaltu i szpeci miasto. Interes kwitnie na całego!

 5. łowiczak

  Miasto powinno zacząć od stworzenia jakiejś spójnej koncepcji sieci dróg rowerowych (o których już wiele się mówiło ale żadnej nawet nie spróbowano przygotować) tym bardziej że w mieście mamy sporo szerokich chodników na których można by wydzielić pasy dla rowerzystów co stanowiło by świetny szkielet do budowy takiej sieci, jednak decydenci nie jeżdżą rowerami więc są tworzone (palcem po mapie) takie cuda jak ścieżka wzdłuż Tuszewskiej, Piłsudzkiego (nieprzejezdna w dni targowe) czy Bolimowska

 6. łowiczak

  Rower publiczny będzie, a nie ma sensownej infrastruktury dla rowerzystów, więc chyba ktoś ma tu coś z głową, istniejące ścieżki to jakaś tragedia (dziury, luźna kostka, fatalne i niekonsekwentne wyznaczanie przejazdów rowerowych i wysokie krawężniki).

 7. Ścieżki z kostki są najlepszym dowodem jak bardzo zacofanym miastem jest Łowicz. Niestety.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.