LKS Orzeł Nieborów jeszcze nie zakończył okresu przygotowawczego przed rozgrywkami ligowymi. W niedzielę, 10 marca 2019 roku, zespół trenera Marcina Rychlewskiego rozegrał na wyjeździe mecz sparingowy z KS Stal Głowno. Spotkanie było bardzo wyrównane i zakończyło się remisem 1:1 (0:0).

Wynik właściwi odzwierciedlał to, co działo się na boisku. Obydwie drużyny dobrze się zaprezentowały, stwarzając kilka ciekawych akcji, ale każdej udało się tylko raz umieścić piłkę w bramce rywala. Do przerwy zespoły skutecznie strzegły swoich bramek.

Dopiero po przerwie padły obydwa gole. Najpierw Orzeł stracił bramkę w 55. minucie, ale kwadrans później Bartosz Placek zdołał wykonać strzał, który doprowadził do remisu.

– Mecz bardzo wyrównany. W pierwszej połowie to zespół z Głowna miał przewagę, natomiast w drugiej połowie to my przeważaliśmy. Obydwie drużyny stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji, ale udało się strzelić tylko po jednej bramce. Bardzo cenny i pożyteczny sparing. Pozostał nam ostatni mecz kontrolny z jeszcze bardziej wymagającym przeciwnikiem. W sobotę, 16 marca 2019 roku, zagramy w Łodzi z Widzewem II Łódź – ocenił trener Rychlewski.

Sparing:
KS Stał Głowno – LKS Orzeł Nieborów 1:1 (0:0); br.: Aleksy Waśkiewicz (55) – Bartosz Placek 70).
Orzeł: Maciej Chmielewski – Bartosz Placek, Przemysław Wilk, Michał Plichta, Karol Kruk – Michał Redzisz, Mateusz Bartosiewicz – Maciej Balik, Piotr Tkacz, Michał Świdrowski – Mateusz Krysiak. Na zmiany: Michał Brandt, Łukasz Papuga i Jarosław Wiśniewski.