Radni gminy Nieborów przyjęli dziś, 7 kwietnia na sesji Rady Gminy wniosek o wstrzymanie realizacji tegorocznych inwestycji na terenie Bełchowa. Jest to konsekwencja złożenia wniosku do kancelarii Rady Ministrów o rozpisanie referendum w sprawie odłączenia się miejscowości wraz z Dzierzgówkiem i Dzierzgowem od gminy Nieborów i powstanie odrębnej gminy.

Sesja Rady Gminy Nieborów. Radny z Bełchowa Henryk Bakalarski, obok niego radny z Dzierzgowa Krzysztof Kubel, w tle wójt gminy Andrzej Werle.

O sprawie już informowaliśmy wcześniej, przypomnijmy, że wniosek o referendum złożony został 31 marca, poparło go 612 mieszkańców, głównie z Bełchowa. W grupie inicjatywnej tego przedsięwzięcia jest dwóch radnych z Bełchowa Henryk Bakalarski oraz Andrzej Krokocki.

Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Kozioł powiedział nam, że w głosowaniu radni wyrazili swoje zdanie, dotyczące przyszłości inwestycji na terenie Bełchowa. Nie oznacza to rezygnacji z nich. O ich przyszłości radni będą dyskutować ponownie, gdy zapadnie ewentualna decyzja o przeprowadzeniu referendum oraz gdy znany będzie jego wynik.

Wójt Andrzej Werle powiedział na sesji, że prace projektowe, które ruszyły w przypadku części inwestycji nadal będą kontynuowane. Zaznaczył jednak, że pod znakiem zapytania stoi 6 zadań inwestycyjnych, jak policzyliśmy o łącznej wartości 615 tys. zł. Wśród nich jest m.in. wykonanie zbiornika wyrównawczego o pojemności 100 m³ na stacji uzdatniania wody w Bełchowie za 275 tys. zł, czy wykonanie dokumentacji technicznej na drogę na terenach inwestycyjnych pomiędzy drogą krajową nr 70 a Chyleńcem.

Radny z Bełchowa, Henryk Bakalarski powiedział nam po sesji, że spodziewał się negatywnego odzewu radnych na inicjatywę mieszkańców Bełchowa. Pochwalił zachowanie wójta Andrzeja Werle, który mógł złożyć wniosek o przesunięcie pieniędzy z inwestycji w Bełchowie na inne cele, ale tego nie zrobił.

Więcej w najbliższym wydaniu Nowego Łowiczanina

8 komentarzy

  1. Kosmatka, zdrajca polityczny, przez którego PiS stracił władzę w starostwie łowickim, znów miesza ?!

  2. To jest właśnie nasze polskie, chrześcijańskie, patriotyczne podejście. Zabrać, zniszczyć, zemścić się… A może tak nieborowscy radni powinni zastanowić się co spowodowało, że pojawiła się taka koncepcja? Czym tak “ujęli” mieszkańców Bełchowa i okolic, że mają dość nieborowskiego zwierzchnictwa? No tak, trzeba jednak pomyśleć, a myślenie widać radnym przychodzi z trudem…

    • Zapytaj zdrajcę politycznego D.Kosmatkę. Kandydował z POstkomuny. Zdradził koalicję skupioną wokół PiS ! Od tej pory PSL i POstkomuna bogutczakowska rządzi w starostwie. I jak Piłsudski powiedział: Naród wspaniały, tylko ludzie k…. .

  3. … fakt, pełna zgoda, ale jeżeli chodzi o radnych z Bełchowa, patriotyczne myślenie do bólu, tylko że niektórzy powiedzą samolubne.

  4. Niektórzy radni i sołtysi zostali nastawieni na zdecydowaną krytykę tego pomysłu…..obawa czy zawiść? Szkoda, że niektórzy kalają własne gniazdo…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *