Radni gminy Nieborów przyjęli dziś, 7 kwietnia na sesji Rady Gminy wniosek o wstrzymanie realizacji tegorocznych inwestycji na terenie Bełchowa. Jest to konsekwencja złożenia wniosku do kancelarii Rady Ministrów o rozpisanie referendum w sprawie odłączenia się miejscowości wraz z Dzierzgówkiem i Dzierzgowem od gminy Nieborów i powstanie odrębnej gminy.

Sesja Rady Gminy Nieborów. Radny z Bełchowa Henryk Bakalarski, obok niego radny z Dzierzgowa Krzysztof Kubel, w tle wójt gminy Andrzej Werle.

O sprawie już informowaliśmy wcześniej, przypomnijmy, że wniosek o referendum złożony został 31 marca, poparło go 612 mieszkańców, głównie z Bełchowa. W grupie inicjatywnej tego przedsięwzięcia jest dwóch radnych z Bełchowa Henryk Bakalarski oraz Andrzej Krokocki.

Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Kozioł powiedział nam, że w głosowaniu radni wyrazili swoje zdanie, dotyczące przyszłości inwestycji na terenie Bełchowa. Nie oznacza to rezygnacji z nich. O ich przyszłości radni będą dyskutować ponownie, gdy zapadnie ewentualna decyzja o przeprowadzeniu referendum oraz gdy znany będzie jego wynik.

Wójt Andrzej Werle powiedział na sesji, że prace projektowe, które ruszyły w przypadku części inwestycji nadal będą kontynuowane. Zaznaczył jednak, że pod znakiem zapytania stoi 6 zadań inwestycyjnych, jak policzyliśmy o łącznej wartości 615 tys. zł. Wśród nich jest m.in. wykonanie zbiornika wyrównawczego o pojemności 100 m³ na stacji uzdatniania wody w Bełchowie za 275 tys. zł, czy wykonanie dokumentacji technicznej na drogę na terenach inwestycyjnych pomiędzy drogą krajową nr 70 a Chyleńcem.

Radny z Bełchowa, Henryk Bakalarski powiedział nam po sesji, że spodziewał się negatywnego odzewu radnych na inicjatywę mieszkańców Bełchowa. Pochwalił zachowanie wójta Andrzeja Werle, który mógł złożyć wniosek o przesunięcie pieniędzy z inwestycji w Bełchowie na inne cele, ale tego nie zrobił.

Więcej w najbliższym wydaniu Nowego Łowiczanina

8 komentarzy

  1. Niektórzy radni i sołtysi zostali nastawieni na zdecydowaną krytykę tego pomysłu…..obawa czy zawiść? Szkoda, że niektórzy kalają własne gniazdo…

  2. … fakt, pełna zgoda, ale jeżeli chodzi o radnych z Bełchowa, patriotyczne myślenie do bólu, tylko że niektórzy powiedzą samolubne.

  3. To jest właśnie nasze polskie, chrześcijańskie, patriotyczne podejście. Zabrać, zniszczyć, zemścić się… A może tak nieborowscy radni powinni zastanowić się co spowodowało, że pojawiła się taka koncepcja? Czym tak “ujęli” mieszkańców Bełchowa i okolic, że mają dość nieborowskiego zwierzchnictwa? No tak, trzeba jednak pomyśleć, a myślenie widać radnym przychodzi z trudem…

    • Zapytaj zdrajcę politycznego D.Kosmatkę. Kandydował z POstkomuny. Zdradził koalicję skupioną wokół PiS ! Od tej pory PSL i POstkomuna bogutczakowska rządzi w starostwie. I jak Piłsudski powiedział: Naród wspaniały, tylko ludzie k…. .

  4. Kosmatka, zdrajca polityczny, przez którego PiS stracił władzę w starostwie łowickim, znów miesza ?!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.