22 pary małżeńskie, z różnym stażem, od 6 miesięcy do ponad 50 lat, spotkały się w niedzielę 11 lutego w parafii na Korabce na zorganizowanej tam po raz pierwszy Randce Małżeńskiej przez wikariusza ks. Kamila Goca.

Łowicz – Parafia na Korabce. Randka Małżeńska.

– Przyszliśmy bo spodobała nam się ta inicjatywa, wcześniej nie było propozycji skierowanej do małżeństw. Nie żałujemy, bo z pewnością takie spotkanie wzmacnia związek, ale też wiarę, pozwala zatrzymać się i docenić czas jaki się ze sobą spędziło – powiedziała nam Anna Kołaczek, której na randce towarzyszył mąż Waldemar. Mają za sobą 15 lat wspólnego życia.

Wikariusz pomysł zorganizowania randki przeniósł z pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu gdzie wcześniej pełnił posługę. W rozmowie z NŁ powiedział, że ma nadzieję, że inicjatywa ta przyczyni się do integracji parafian i ich zaangażowania w jej życie.

Po mszy świętej o godz. 18. ks. Kamil zaprosił małżonków do sali św. Wiktorii znajdującej się w zabudowaniach obok świątyni. Tam obejrzeli wspólnie film Siła Modlitwy w reżyserii Alexa Kendricka, a po nim odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Dalej spotkanie kontynuowali w sali obok, gdzie przygotowany został poczęstunek, małżonki przyniosły ze sobą swoje wypieki, a parafia zadbała o herbatę i odpowiednie nakrycie stołów.

3 komentarze

  1. A maja wstep na taka bibe osoby zyjace na karte rowerowa?

  2. Toś się Euzebia popisała

  3. Swoje wypieki od Chojeckiego…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *