W miniony weekend dziewczęta z UMKS Księżak-2006 Łowicz rozegrały dwa spotkania w ramach 13. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki młodziczek młodszych U13. W meczu z AKS SMS Łódź wygrały 36:33, ale spotkanie z PTK Szmigiel Znaki Pabianice okazało się porażką, gdyż przegrały 4:102.

Pierwszy mecz, z AKS SMS był bardzo nierówny, ale ostatecznie wygrały go Księżaczki trzema punktami. Dobrze zaprezentowały się  tylko w pierwszej i trzeciej kwarcie, które jak się okazało wystarczyły do zwycięstwa. W pozostałych dwóch kontrolę nad grą przejęły rywalki, a w ostatniej łowiczankom nie udało się zdobyć nawet jednego punktu.

W spotkaniu z Pabianicami Księżaczki okazały swoją niemoc, zdobywając tylko cztery punkty. Walka z silną drużyną podcięła dziewczętom skrzydła i wiarę, że mogą cokolwiek “ugrać”, a szkoda. Nie zawsze się wygrywa, ale walczyć trzeba od początku do końca. Brak liderki w drużynie, jest z pewnością dużym osłabieniem dla zespołu i dziewczęta muszą się nauczyć rozkładać ciężar gry w inny sposób. A na to potrzeba trochę czasu i pracy na treningach.

– Pierwszy mecz był w naszym wykonaniu dobry w pierwszej i 3 kwarcie, super funkcjonowała wtedy obrona i wyprowadzaliśmy dużo skutecznych kontraktów. 2 i 4 kwarta były słabsze, ale ważne, że w ogólnym rozrachunku to my wyszłyśmy z tego meczu zwycięsko. Drugi mecz bez historii, słaba gra, brak koncentracji i wiary w zwycięstwo z drużyną, która w tym roku jeszcze nie przegrała. Cieszy fakt, że grając bez naszej liderki, która  została wypożyczona do MKS Ósemka Skierniewice do końca sezonu, a mimo to wygrałyśmy. Dziewczyny muszą nauczyć się grać bez niej, brać więcej odpowiedzialności za wynik na siebie. Myślę, że z każdym meczem będzie to lepiej wyglądało – podsumowała trenerka Milena Wysocka sprawująca opiekę nad drużyną pod nieobecność szkoleniowca Marcina Salamonika.

Obecnie młodziczki Księżaka-2006 zajmują 5. miejsce w rozgrywkach ligowych, na sześć rywalizujących zespołów.

13. kolejka wojewódzkiej  ligi koszykówki młodziczek młodszych U13 – grupa A:
UMKS Księżak-2006 Łowicz – AKS SMS Łódź 36:33 (14:5, 4:12, 18:2, 0:14)
Księżak: Oliwia Sterpińska 8, Natalia Strugińska 6, Zuzanna Wiercioch 6, Julia Muras 5, Zuzanna Uczciwek 4, Chelsea Puchalska 2, Blanka Pawlak, Julia Puchalska i Wiktoria Piaskowska.
Najwięcej dla AKS: Tola Chabowska 15.

PTK Szmigiel Znaki Pabianice – UMKS Księżak-2006 Łowicz 102:4 (15:1, 37:1, 26:0, 24:2)
Księżak: Julia Muras 2, Zuzanna Wiercioch 2, Oliwia Sterpińska, Blanka Pawlak, Natalia Strugińska, Zuzanna Uczciwek, Chelsea Puchalska, Julia Puchalska i Wiktoria Piaskowska.
Najwięcej dla PTK: Julia Błażejewska 18, Natalia Dobrosz 17 i Amelia Kowalska 14.

AKS SMS Łódź – PTK Szmigiel Znaki Pabianice 7:111

1. PTK Szmigiel Znaki Pabianice (1) 10 20 967-227
2. KKS Pro-Basket Kutno (2) 10 15 747-508
3. MKS Ósemka Skierniewice (3) 8 14 641-311
4. TK Alles Basket Głowno (4) 8 11 319-623
5. UMKS Księżak-2006 Łowicz (5) 8 11 303-684