Złoty medal w mało znanej dyscyplinie, na którą składają się: przysiad ze sztangą, wyciskanie sztangi leżąc i martwy ciąg, a tym samym tytuł mistrza Europy zdobył podczas Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym Kamil Olewicz, łowiczanin rozpoczynający swoje sportowe zmagania jako zawodnik MKS Zryw Łowicz.

Fot.: Kamil Olewicz

Zawody odbywały się w dniach 26 czerwca – 1 lipca 2017 roku w Białej Podlaskiej. Dwudziestodwulatek startował w kategorii Junior 23 w kategorii wagowej 67,5 kg i w każdej konkurencji, w których prowadzono oddzielną klasyfikację, osiągnął ogromny sukces. W konkursie przysiadu ze sztangą, wynikiem 175 kg ustanowił nowy rekord Europy, co dało mu pierwsze miejsce w zawodach. Kolejny rekord, tym razem Polski, osiągnął w martwym ciągu wynikiem 201,5 kg, a wcześniej najlepiej spośród startujących poradził sobie w wyciskaniu sztangi leżąc, gdzie uzyskał wynik 110 kg.

Kamil doskonale wypadł również w klasyfikacji bez podziału na kategorie wagowe, zajmując 2. miejsce w klasyfikacji Junior 23 w przysiadzie ze sztangą oraz 3. miejsce w klasyfikacji open w tej samej konkurencji.

 

Więcej informacji w papierowym wydani Nowego Łowiczanina.

Fot.: Kamil Olewicz
Fot.: Kamil Olewicz
Fot.: Kamil Olewicz
Fot.: Kamil Olewicz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.