16 maja firma Elvis, która wygrała przetarg na wykonanie termomodernizacji domu kultury, rozpoczęła prace. Czas nagli, bowiem do końca września prace mają zostać zakończone. Koszt przedsięwzięcia to 2.746.033 zł. W tym czasie placówka nie będzie zamknięta.

We wtorek 16 maja rozpoczął się remont. Na początek zdemontowano daszek nad wejściem. Fot. Dorota Grąbczewska

Teren budowy został wprawdzie wygrodzony, ale ci, którzy będą przychodzić do domu kultury muszą zachować szczególną ostrożność. Prace rozpoczęto od rozebrania daszku nad wejściem do placówki. Całkowicie jest demontowany dach który ok. 3 lat temu był remontowany.

– Nikt wtedy nie mógł przewidzieć, że uda się nam pozyskać ok. miliona unijnych środków i przeprowadzić termomodernizację ŻDK – mówi Magdalena Rzeźnicka, dyrektor placówki. – Dach przeciekał i roboty były konieczne, by nie dochodziło do degradacji obiektu wewnątrz, gdyż bywało, że po większych opadach woda lała się po ścianach.

Jak mówi nam wykonawca, z dachu domu kultury musi być zerwana warstwa kilku pap oraz zdjęta 20-cm warstwa szlaki z powierzchni 1000 m2 dachu, aż do betonowego stropu.

 Dopiero po odkryciu zostanie ułożona 22 cm warstwa styropianu, która zostanie od nowa przykryta papą termozgrzewalną. Na takiej powierzchni będą ustawione panele fotowoltaiczne.

1 komentarz

  1. Co remontu nie mam na razie nie mam żadnych uwag.Na to miast samo otoczenie powinno być zmienione , powinny być powycinane wszystkie drzewa które zasłaniają cały budynek.Przy okazji powinna być zrobiona
    nowa droga prowadząca przez park, bo ta w obecnej chwili to rozpacz.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.