Nie jest przyjemnie tracić punkty przed własną publicznością, ale tym razem rezerwom Pelikana Łowicz nie udało się wygrać. Podopieczni trenera Piotra Gawlika przegrali w sobotę, 8 października, z KS Warta Działoszyn 1:2 (1:2).

Przeciwnik był wymagający, ale łowiczanie nie radzili sobie gorzej na boisku. W ocenie trenera Gawlika: – Szkoda straconych punktów. Na pewno nie byliśmy gorszym zespołem. W spotkaniach dwóch równorzędnych drużyn decydują detale oraz dyspozycja dnia, a te były dzisiaj po stronie gości.

Zdecydowanie więcej działo się na boisku w pierwszej połowie meczu. Już w 3. minucie goście oddali celny strzał, którego nie obronił bramkarz Pelikana, Patryk Orzeł, a kolejny skuteczny atak Warta przeprowadziła niespełna dwadzieścia minut później. Strata dwóch bramek nie zniechęciła jednak łowiczan, którzy mocno pracowali aby dorównać rywalom. Bramkę kontaktową udało się biało-zielonym zdobyć w końcówce pierwszej odsłony, w 43. minucie. Jej strzelcem był  Daniel Ciechański.

Niestety po przerwie gra, mimo że nie była najgorsza, nie zmieniła wyniku spotkania. Tym sposobem łowiczanie spadli na razie na miejsce szóste w rozgrywkach ligowych.

11. kolejka IV ligi:
KS Pelikan II Łowicz – KS Warta Działoszyn 1:2 (1:2); br.: Daniel Ciechański (43) – Dawid Stolarczyk (3) i Łukasz Bąkowicz (22).
Pelikan II: Patryk Orzeł – Piotr Gawlik (70 Patryk Nasalski), Bartłomiej Tkacz, Roman Periżhok – Przemysław Kochanek, Krystian Mycka, Krystian Rutkowski (46 Michał Świdrowski), Daniel Ciechański (72 Szymon Panek) – Jakub Bisłuła (72 Kacper Jaros), Maciej Balik (46 Kacper Rześny), Tomasz Dąbrowski.
Sędziował: Bartosz Banasiak (Łódź). Żółte kartki: Piotr Gawlik (1) i Patryk Nasalski (3 i 4) – obaj Pelikan. Czerwona kartka: Patryk Nasalski (druga żółta) – 90+1 minuta.

KS Paradyż KS Sand-Bus Kutno 1:0 (0:0); br.: Adrian Pęgowski (52).
LKS Zawisza PajęcznoMKS Unia Skierniewice 0:9 (0:5); br.: Patryk Bojańczyk 5 (11, 29, 52, 59 i 74), Kamil Sabiłło 3 (20, 40 i 49) i Patryk Pomianowski (22).
MKS Pilica Przedbórz – LKS Omega Kleszczów 1:1 (1:0); br.: Daniel Potakowski (30) – Mateusz Roczek (50).
LKS Termy Ner Poddębice – LKS Kwiatkowice 0:1 (0:0); br.: Mariusz Woźniak (71).
ZKS Włókniarz ZelówKS Ceramika Opoczno 3:0 (2:0)
GKS Orkan Buczek – MUKS Stal Niewiadów 1:0