Wyrok 1 roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata próby usłyszał 37-letni Mariusz P. ze Skowrody Południowej w procesie dotyczącym nieumyślnego spowodowania śmierci jego rocznej córki Nikoli.

Sąd Rejonowy w Łowiczu, fot. NŁ
Sąd Rejonowy w Łowiczu, fot. NŁ

Do tragicznego wypadku doszło 26 sierpnia ub. roku w Skowrodzie Południowej w gminie Chąśno. Ojciec wyjeżdżając tyłem ciągnikiem z garażu na terenie gospodarstwa nieoczekiwanie poczuł, że na coś najechał. Okazało się, że przejechał traktorem własną, około roczną córkę.

Mężczyzna od razu zawiózł ją do szpitala w Łowiczu, skąd trafiła karetką do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. 12-miesięczne dziecko było nieprzytomne, miało poważny uraz czaszkowo-mózgowy.

Niestety w nocy 27/28 sierpnia dziewczynka zmarła. Przebieg wypadku ustalała Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.

Prokuratura przesłała do sądu wniosek o ukaranie ojca bez konieczności przeprowadzania procesu. Mężczyzna bowiem przyznał się do winy i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Prokurator uzgodnił z oskarżonym karę 1 roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata próby.

Ponadto zobowiązał oskarżonego do składania raz na 3 miesiące sprawozdania o przebiegu okresu próby oraz zobowiązał do pokrycia kosztów sądowych, które wyniosły 1.865,88 zł oraz kosztów dla kuratora, który reprezentował poszkodowaną w wysokości 516,60 zł.

Wyrok nie jest prawomocny.

4 komentarze

  1. Dziwne rzeczy

    Niesprawiedliwy wyrok, przecież NŁ pisał wcześniej że małoletni brat prowadził ciągnik ojciec miał byc pod wpływem alkoholu i nagle ojciec przejechał ppd wpływem córkę i taki wyrok co do kurwy grane jest 12 lat puchy kurwie

  2. Lowiczanka

    Wyrazy współczucia dla rodziny dziewczynki.rodzice do końca życia poanosza ogromną karę za ten wypadek jak mozna jeszcze dodatkowo obciazyc ich kara i dodatkowo pieniezna.chory system

  3. Manitou

    Wyrazy współczucia

  4. uwazam ze smierc wasnego dziecka dla normalnego czlowieka jest juz za duzym wyrokiem. zadnemu prokuratorowi czy sedziemu nie zycze takiego wypadku.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.