Rada Nadzorcza Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi złoży do marszałka Witolda Stępnia wniosek o powołanie nowego, dwuosobowego zarządu tej instytucji.

Wojciech Miedzianowski

Prezesem ma pozostać były radny powiatu łowickiego Wojciech Miedzianowski, choć powołanie nowego zarządu wymaga formalnego odwołania go. Od momentu przejęcia obowiązków prezesa przez Wojciecha Miedzianowskiego zarząd działał w jednoosobowym składzie (dla porównania – poprzedni, związany z koalicją PO-PSL zarząd liczył pięć osób).

Teraz, jeżeli propozycja rady nadzorczej zostanie przeforsowana, prezesowi Miedzianowskiemu będzie pomagała wiceprezes – dr Anna Górczyńska, do tej pory wykładająca na Wydziale Prawa i Administracji UŁ. Prywatnie jest żoną radnego województwa łódzkiego Andrzeja Górczyńskiego.

Jeżeli marszałek Stępień nie zaakceptuje kandydatury, to decyzja należeć będzie w praktyce do wojewody Zbigniewa Raua, podobnie jak to było w przypadku powołania Wojciecha Miedzianowskiego. O to, czy został on powołany zgodnie z obowiązującymi przepisami trwa spór kompetencyjny między wojewodą a marszałkiem i sejmikiem wojewódzkim, który rozstrzygnąć ma Naczelny Sąd Administracyjny.

7 komentarzy

 1. Działacz za 17 tyś zł co miesiąc.

 2. A mąż pani Górczyńskiej to zawsze przy korycie, czy z PSL PO czy PIS, aktualnie zawsze z partią która u władzy.

 3. Tacy sami,nie wierze juz zadnym politykom bo to hieny gdyby pobierali pensje w wys.dzisiejszych glodowych emerytur,zapewne nie byloby chetnych do uprawiania polityki!

 4. Kolejna dobra zmiana.Dobrze platne KORYTO obsadzone!!!!!!!!

  • Stawrogin

   A co w takim razie sądzisz o czasach sprzed dobrej zmiany, kiedy z tego “KORYTA” (jak to nazwałeś) czerpało pięciu członków zarządu?

   • Tak dla porównania zachęcam do lektury kosztów jakie generuje chociażby kancelaria PAD w porównaniu do poprzednika. Jeśli tego mało to do wynagrodzeń obecnej RM no i oczywiście do liczby wiceministrow i sztucznie tworzonych stołów chociażby dla Kempa.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.