Radny miejski Krystian Cipiński złożył na ostatniej sesji Rady Miejskiej, 28 września, interpelację dotyczącą umożliwienia wprowadzenia ruchu rowerowego na wybrane chodniki w granicach miasta.

Jednym z chodników, na którym można byłoby połączyć ruch pieszych z ruchem rowerzystów jest chodnik przy ul. Sikorskiego, przed blokiem nr 1 os. Starzyńskiego. Fot. TOMASZ BARTOS

Byłoby to dla cyklistów dużym ułatwieniem w poruszaniu się po mieście, ale także poprawiłoby ich bezpieczeństwo i uchroniło ich przed mandatami. Zdaniem radnego, na terenie Łowicza jest dużo chodników, na których można byłoby pogodzić ruch pieszych i rowerzystów.

Czy jednak propozycja taka ma szansę realizacji? jakie względy za nią przemawiają, a co może stanąć na przeszkodzie jej urzeczywistnieniu – omawiamy w artykule Tomasza Bartosa w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina, już w sprzedaży.

5 komentarzy

  1. Może wprowadzić w ogóle zakaz jazdy samochodów po mieście? Ale zapewne to nie przejdzie Bo Pan Burmistrz kupił sobie nową drogą brykę….

  2. No genialny pomysł. Już teraz niektóre bezmózgi wjeżdzają na przejście dla pieszych prosto pod samochód …..
    Może by należało najpierw ich skierować na kurs przepisów ruchu drogowego? Niektórzy piesi też już doświadczają obecności rowerzystów na chodnikach, którzy dzwonią i bluźnią jak się im nie zejdzie z drogi. Może szanowni Panowie policjanci zaczęliby wreszcie lepić za jazdę po chodniku mandaty? Bo na razie jakoś tego nie zauważają podobnie jak parkujących na zakazie tirów pod Agrosem na Powstańców. Wybory coraz bliżej i głupich pomysłów pod publikę będzie coraz więcej…

  3. W uzupełnieniu poprzedniego komentarza.
    https://rowery.trojmiasto.pl/Trwa-remont-trasy-rowerowej-laczacej-Orlowo-z-Sopotem-n117298.html
    Tam Gdynia dogadała się z Sopotem. A w Łowiczu, lepiej sąsiadowi krowa by zdechła.

  4. Proszę obejrzeć Gdańsk. Miasto o najdłuższych ścieżkach rowerowych w Polsce. Tam każdy chodnik, który jest trochę szerszy udostępniany jest dla rowerzystów. Ale jak tam jeździmy napić się piwa to tego nie widać.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.