Kobieta jadąca rowerem trafia do szpitala w Łowiczu, gdzie pozostała, po tym jak została potrącona przez samochód KIA Ceed.

Do wypadku doszło około godz. 16. Rowerzystka, 67-letnie mieszkanka Łowicza, jechała prosto w ul. 3 Maja. Według wstępnych ustaleń policji nie ustąpił jej pierwszeństwa kierowca osobówki, 42-letni mieszkaniec Łowicza, który jechał od ul. 11 Listopada.

Kobieta trafiła do szpitala. Oboje byli trzeźwi.

12 komentarzy

 1. TRUSKAWKA

  Rowerzyści po zmroku nie mają kamizelek na barach, nie mają świateł , jeżdżą slalomem po drodze w mieścinie lub pod prąd na dk92 jeszcze objuczenie wielkogabarytowy bagażem.A policja śpi!!!

 2. Ja zarówno autem jak i rowerem jeżdżę właśnie asekuracyjnie, po prostu obserwuję uważnie innych, nawet wtedy, gdy mam pierwszeństwo. Kilka razy uratowało mnie to przed stłuczką. A tym bardziej gdy jadę rowerem-dzięki zdwojonej uwadze udało mi się uniknąć “wjechania” do cudzego samochodu, bo kierowcy często wyprzedzają rower, zatrzymują się i zaraz otwierają drzwi. Zawsze jeżdżę asekuracyjnie, nigdy z klapkami na oczach. I robię to W TROSCE O WŁASNE BEZPIECZEŃSTWO. Bo inni niestety tak jeżdżą, że nie warto im ufać. Innych nie zmienię, ale o swoje bezpieczeństwo staram się dbać.

  • Zdwojona uwaga to za mało spróbuj ją potroić w tedy osiągniesz najwyższy stopieñ bezpieczęstwa. 😎

 3. jednoślad

  Tak….ciekawe…to może kierowcy samochodów też niech zaczną jeździć asekuracyjnie?! a może wolniej i uważniej? Do tych którzy piszą o koszulkach w dzień to dlaczego tak się bulwersujecie kiedy nakazano wam jeździć w dzień na światłach przecież to też poprawia widoczność samochodów….? proponuję przejechać się latem w kamizelce a zrozumiesz o co mi chodzi….

 4. Brawo Tom noga z gazu będzie bezpieczne

 5. Widzę że Nowicka chce już zarobić

 6. Czekam na dzień w którymś ktoś w końcu pójdzie po rozum do głowy i wprowadzi przepis nakładający na rowerzystów obowiązkowe zakładanie kamizelek odblaskowych bez względu na porę dnia i miejsce. Jechałem starym rynkiem kilka minut po tym zdarzeniu, słońca nie było, rowerzystka była ubrana na czarno, dodatkowo znaki kierunkowe Warszawa/Skierniewice skutecznie ograniczyły widoczność kierowcy.

  • Kamizelki powinny być obowiązkowe, ale póki co trzeba być bardziej uważnym. Ja tam zawsze zauważę rowerzystę, pieszego. Po prostu trzeba jeździć wolniej. Kierowcy też czasami są rowerzystami i pieszymi.

  • Przecież wypadek się wydarzył w ciągu dnia. Wprowadźmy przepis żeby każdy miał pomarańczowego koguta na głowie !!! Może lepiej aby każdy rowerzysta prowadził rower w kamizelce i jeszcze przed nim szedł jakiś człowiek i ostrzegał o tym fakcie !!!! Proponuje wyjąc głowę z ekranu telefonu i skupić się na drodze – co za wytłumaczenie że ludzie się spieszą.

 7. głupi komentarz

  • Komentarz może i głupi sle niestety ,,Oleg” ma racje wielu kierowców nie zwraca uwagi na rowerzystów, czesto wydaje im się że ,, zdążą przed rowerem”, czesto ignorują rowerzystów.
   Rowerzysta nie jest chroniony karoserią i niestety nawet jeśli mają pierwszeństwo muszą uważać bo nikt, nic i żadne pieniądze nie zwrócą im zdrowia, a co gorsze życia.

 8. Rowerzyści, jeździjcie asekuracyjnie. Starajcie się upewnić, że ten kto ma was przepuścić faktycznie was widzi. Klapki na oczach i jazda na oślep bo mam pierwszeństwo to nie jest dobry pomysł. Zbyt wielu kierowców się spieszy…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.