Miejska Biblioteka Publiczna w Głownie zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Astrid Lindgren. Rywalizację wygrała drużyna Szkoły Podstawowej nr 2.

Konkurs odbył się dziś, 19 maja, w siedzibie MBP. W ramach przygotowań do niego uczestnicy musieli przeczytać cztery książki: “Dzieci z Bullerbyn”, “Braci Lwie Serce”, “Ronję, córkę zbójnika” oraz biografię autorki. Do rywalizacji zgłosiły się cztery czteroosobowe drużyny reprezentujące wszystkie trzy miejskie podstawówki z Głowna oraz szkołę z Lubiankowa.
Konkurs miał formę pisemną. Drużyny miały godzinę czasu na udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące każdej wymaganej w regulaminie lektury. Liczyła się dobra pamięć do detali i umiejętność uważnego śledzenia wątków. Wśród pytań o biografię autorki znalazło się np. takie – na ile języków przetłumaczono jej książki? (Na ponad 80!). Z kolei w jednym z pytań o “Dzieci z Bullerbyn” proszono o napisanie co Britta, Anna i Lisa schowały do Skrzyni Mędrców? Udzielenie poprawnej odpowiedzi – sztuczne zęby Agdy – zmusiło uczestników konkursu do przypomnienia sobie jednego z najzabawniejszych epizodów lektury.

Po podsumowaniu punktów, nastąpiło ogłoszenie wyników, które odczytała przewodnicząca jury, dyrektor MOK w Głownie Urszula Zawadzka.

Miejsce I zajęła drużyna SP nr 2, miejsce II – drużyna SP nr 3, miejsce III – drużyna SP z Lubiankowa, a miejsce IV – drużyna SP nr 1.

Wszyscy uczestnicy konkursu, bez względu na zajęte przez drużynę miejsce, opuszczali bibliotekę z nagrodą książkową i dyplomem. Dyplomy wręczono także nauczycielom – opiekunom drużyn z każdej placówki.

Więcej o konkursie i wrażeniach uczestników napiszemy w gazetowym wydaniu “Wieści”

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.