Około 400 osób z 11 miast uczestniczy w 3. Przeglądzie Scholi Pijarskich w Łowiczu, który rozpoczął się w piątek, 21 kwietnia po południu i potrwa do niedzieli, 23 kwietnia.

2. Przegląd Scholi Pijarskich, fot. arch. NŁ
2. Przegląd Scholi Pijarskich, fot. arch. NŁ

Przegląd to przede wszystkim spotkanie dzieci ze szkół pijarskich z różnych regionów Polski, podczas którego będzie czas nie tylko na kształtowanie umiejętności wokalnych i muzycznych na warsztatach, ale również na spotkania, wspólne zabawy oraz na modlitwę.

W programie przeglądu jest m.in. codzienna Eucharystia ze śpiewem, przegląd muzyczny, zabawy z tańcami integracyjnymi, warsztaty muzyczne (śpiew, taniec, gitara, instrumenty perkusyjne), wieczorne uwielbienie Boga oraz nauka nowych piosenek ruchowych.

Warsztaty muzyczne w tym roku będą prowadzone w pijarskiej szkole w Łowiczu. W ubiegłym roku dzieci pojechały na cały dzień do Łodzi, gdzie odbywały się warsztaty muzyczne dla dzieci prowadzone przez grupę „Mocni w Duchu”.

Schole występujące na scenie w sali gimnastycznej szkoły pijarskiej będzie można oglądać w sobotę od godz. 17.

– Jest nas więcej niż w ubiegłym roku i bardzo się z tego powodu cieszymy – powiedział nam koordynujący przegląd o. Dominik Bochenek.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.