Przed Sądem Okręgowym w Łodzi rozpoczął się 9 października proces związany z przestępstwami narkotykowymi, w którym oskarżone są osoby z Łowicza i okolic.

W październiku 2016 roku policja poinformowała o zatrzymaniu w sumie 16 osób z terenu Łowicza i Głowna, z czego 13 trafiło do aresztu. Policjanci zabezpieczyli w sumie: 3 kg amfetaminy, 190 g marihuany, 382 tabletki ekstazy oraz 149 krzaków konopi indyjskich, z których można było uzyskać 3,5 kg marihuany.

W rozpoczętym dziś procesie na ławie oskarżonych zasiadło w sumie 9 osób, związanych z Łowiczem i jego okolicami. Prokuratura zarzuca im różne przestępstwa, od posiadania znacznej ilości narkotyków (w niektórych przypadkach także obrotu nimi), przez ich udzielanie innym osobom, udzielanie pomocy w ich nabyciu, po posiadanie broni i pomniejsze sprawy typu jazdę pomimo cofniętych uprawnień.

Wszyscy oskarżeni odpowiadają z wolnej stopy. Kilka osób przyznało się do winy przynajmniej w części zarzutów. Wszyscy odmówili składania zeznań, więc odczytywano te złożone na wcześniejszych etapach postępowania.

O tym, co w tej sprawie już wiadomo napiszemy w kolejnym wydaniu NŁ.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.