W siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu odbył się dzisiaj (8 czerwca) 2. Powiatowy Konkurs Recytatorski. Komisja wysłuchała prezentacji 46 uczniów z 23 szkół z całego powiatu.

Konkurs została podzielony na III kategorie: klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej i klasy I-III gimnazjum. W każdej z nich przyznano nagrody za III pierwsze miejsca oraz wyróżnienia.

W najmłodszej kategorii zwyciężył Kacper Gajda ze Szkoły Podstawowej w Dąbkowicach Dolnych. W kategorii klas IV-VI najlepsza była Aleksandra Siejka z Zespołu Szkół w Kocierzewie Płd. W kategorii gimnazjalnej jury doceniło uczennicę Gimnazjum w Popowie Zuzannę Gajdę za poruszającą recytację wiersza „Czy jeszcze mi przebaczysz?” autorstwa bp Józefa Zawitkowskiego ukrywającego pod pseudonimem ks. Tymoteusz.

Jolanta Pokorska, kierownik łowickiej filii Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach przyznała, że jury podczas oceniania skupiło się przede wszystkim na emocjach przekazywanych głosem, a nie na stylizacjach i rekwizytach. Przyznała jednak, że komisja wybierała już spośród najlepszych, bo uczniowie którzy zakwalifikowali się do konkursu wygrali wcześniej eliminacje w gminnych ośrodkach kultury lub bibliotekach.

Pełną listę nagrodzonych przedstawimy na łamach Nowego Łowiczanina za tydzień, 14 czerwca.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *