W najbliższy piątek, 1 czerwca, w Dzień Dziecka, uruchomiony zostanie park linowy na górce Kapusty w Głownie. W tym dniu dzieci będą mogły korzystać z niego za darmo.

Park linowy został wybudowany pod koniec 2017 roku. Postanowiono, że inwestycja zostanie otwarta dopiero na wiosnę. Do tego czasu załatwiano sprawy związane z powtórzeniem atestacji, przeszkoleniem pracowników czy też postawieniem kontenera, który będzie pełnił funkcję budynku gospodarczego.

Do 22 czerwca park linowy będzie otwarty w soboty i niedziele.

Od soboty 23 czerwca do 2 września park będzie pracował w środy, czwartki, piątki, soboty i niedziele. Poniedziałki i wtorki będą przeznaczone na prace konserwacyjne i przeglądy techniczne. Park będzie otwarty od godziny 11.00 do 19.00.

Po wakacjach z parku będzie można korzystać ponownie w soboty i niedziele, także w godzinach 11-19. Koniec sezonu zaplanowano na 30 września.

Dojazd i wejście na obiekt znajduje się od strony ul. Plażowej. Do parku można dojść od strony parkingu przy ul. Sosnowej (droga krajowa nr 14).

Korzystanie z parku będzie płatne. Przejście trasy dla dzieci będzie kosztowało 4,50 zł, zaś przejście trasy dla dorosłych – 9 zł. W przypadku grup zorganizowanych 3 zł dzieci i 6 zł dla dorosłych.

1 komentarz

  1. Bez sensu. Park powinien być otwarty codziennie. To, że ponad pół roku po wybudowaniu park stał i niszczał to skandal za publiczne pieniądze.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.