Urząd Gminy w Żychlinie ogłosił przetarg na wykonawcę termomodernizacji budynku domu kultury wraz z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

To sztandarowa inwestycja gminy, na którą samorządowcy dostali 1.072.894 zł unijnej dotacji. Wartość całej inwestycji szacuje się na ok. 3 mln złotych. Oferty można składać do 27 marca. Inwestycja ma być zakończona do 29 września.

W holu domu kultury jest wystawiona makieta przedstawiająca wizualizację ŻDK po remoncie. Fot. Dorota Grąbczewska

– Termomodernizacja ŻDK jest stosunkowo prosta, zakres prac zdecydowanie mniejszy, niż w budynku Urzędu Gminy Żychlin, dlatego uważam, że wyznaczony przez nas termin jest wystarczający, by pracę wykonać – mówi Krzysztof Anyszka, kierownik ds. inwestycyjnych w UG Żychlin.

W ramach zadania wykonawca ma nie tylko docieplić ściany, ale też docieplić stropodach, wymienić okna w piwnicach, przewidziano też wymianę drzwi zewnętrznych oraz modernizację wentylacji mechanicznej. Zmodernizowana zostanie też instalacja centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej z wykorzystaniem OZE.

Na dachu stanie 77 paneli fotowoltaicznych (produkujących prąd) o mocy 20 kW. W ramach zadania ma być zrobiony ogród zimowy na dotychczasowym tarasie.

Więcej o inwestycji przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.