Dzisiaj, 17 lipca, w parafiach diecezji łowickiej ruszają zapisy chętnych do udziału w XXII Łowickiej Pieszej Pielgrzymce Młodzieżowej na Jasną Górę. Zapisy te zaplanowano do 30 lipca włącznie, potem – od 31 lipca do rozpoczęcia pielgrzymki (i w czasie jej trwania) zapisy prowadzić będą przewodnicy grup.

Przewodnikiem grupy zielonej, łowickiej, w tym roku będzie ks. Jacek Zieliński, wikariusz w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza na Bratkowicach w Łowiczu. Zaprasza on wszystkie osoby zainteresowane pielgrzymką na spotkanie informacyjne. Zostało ono zaplanowane na środę, 2 sierpnia o godz. 19 w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza przy ul. Jana Pawła II.

Pielgrzymka będzie się odbywała pod hasłem „Wstań, idź, głoś”. Rozpocznie się 6 sierpnia mszą św. o godz. 7.00 w łowickiej katedrze, której przewodniczył będzie biskup łowicki Andrzej Dziuba. Wejście na Jasną Górę zaplanowane jest 14 sierpnia około godz. 12.30. Msza św. na zakończenie odprawiona zostanie na wałach o godz. 13. Istnieje możliwość przenocowania w jednej ze szkół i uczestniczenia w głównych uroczystościach Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia. Z możliwości takiej korzysta zwykle co piąty uczestnik łowickiej pielgrzymki.

Więcej o XXII ŁPPM przeczytasz w Nowym Łowiczaninie już 20 lipca.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.