Trwa VI edycja Przeglądu Podróżników Rowerowych “Cały świat w jednej sakwie”, który w tym roku przybrał formułę dwudniową. Za nami pierwsze filmy, opowieści i wspomnienia z rowerowych wypraw – a to dopiero początek! Po więcej warto przyjść jutro (2 czerwca) do kina Fenix i klubu HopKultura.

Tematem jednej z dzisiejszych prezentacji był udział grupy przyjaciół w 8. etapie Rowerowej Sztafety Dookoła Świata Bike Jamboree. Iśka, Mateusz, Megi, Rafał i Ula przez cały grudzień jechali rowerami z Rosji do Mongolii, przez góry Ałtaj.

Bike Jamboree to pierwsza w historii rowerowa sztafeta dookoła świata (przez 21 krajów), która zakłada przejechanie 35 tysięcy kilometrów rozłożonych na 34 etapy (każdy trwa miesiąc). Etap 8. był jednym z najtrudniejszych odcinków zimowych, przebiegał z Biyska (Rosja) do Kobdo (Mongolia). O wyprawie opowiadali jej uczestnicy: Ula i Rafał z Poznania.

Opowieściami z wyprawy Polska Prosto Rowerem 2016 podzielił się Marcin Korzonek z Wrocławia. Z okazji 20-lecia rowerowych wojaży przejechał na dwóch kółkach Polskę w linii prostej, wzdłuż południka 18’10 z marginesem 1 kilometra. Zrobił to na rowerze typu fatbike, który ma opony o szerokości prawie 12 cm (4,6″).

Podczas prezentacji warto było słuchać uważnie, ponieważ główny organizator spotkania Michał Grzejszczak rozdawał rowerowe gadżety dla osób, które znały odpowiedź na zadawane przez niego pytania konkursowe.

Spotkanie jest kontynuowane w klubie HopKultura. Wielu rowerowych podróżników już od wczoraj śpi w namiotach rozbitych na tyłach ŁOK.

Jutro (2 czerwca) od godz. 11.00 przegląd będzie wznowiony. Wcześniej, bo o godz. 9.00 chętni będą mogli wziąć udział w wycieczce rowerowej po okolicy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.