Ruszyły zapisy na drugi, łowicki bieg „Wilczym Tropem”. W tym roku do pokonania będą dwa dystanse o długości 1963 m i 5 000 m. Bieg odbędzie się w sobotę 3 marca.

Bieg Tropem Wilczym w Łowiczu - 2017 rok. fot AA/archNŁ
Bieg Tropem Wilczym w Łowiczu – 2017 rok. fot AA/archNŁ

Biegi “Wilczym Tropem” organizowane w całym kraju i za jego granicami, związane są z Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” obchodzonym 1 marca. Ich koordynatorem jest Fundacja Wolność i Demokracja z Warszawy.

Koordynator łowickiego biegu Michał Trzoska z łowickiego Stowarzyszenia Tradycja i Pamięć, a także radny miejski, zastrzegł w rozmowie z nami, że bieg odbędzie się dzień przed innymi biegami organizowanymi w Polsce, czyli w sobotę 3 marca. Powodem są względy organizacyjne. Zapisy są już od kilku dni prowadzone przez stronę internetową www.tropemwilczym.pl.

W tym roku, w odpowiedzi na prośby uczestników ubiegłorocznego biegu, przygotowane zostały do pokonania dwa dystanse. Pierwszy na długości 1.963 m (1963 – to rok śmierci ostatniego partyzanta podziemia antykomunistycznego Józefa Franczaka ps. „Lalek”), został wytyczony w obrębie Parku Błonie (Błonie Bohaterów Września 1939 r.), drugi na długości 5 000 m, przewiduje przebiegnięcie przez park Błonie, dalej wzdłuż Bzury do rzeki Bobrówki, a następnie powrót do Łowicza.

Start obu biegów wyznaczono przy muralu pamięci Żołnierzy Wyklętych na ścianie budynku gospodarczego posesji na rogu ulic Starorzecze i Mostowej. Metę zaś na parkingu przy ul. Starorzecze w sąsiedztwie łowickiego ratusza.

Udział w biegu jest darmowy, jego uczestnicy otrzymają pakiet, w którym znajdzie się okolicznościowa koszulka, medal oraz materiały edukacyjne na temat Żołnierzy Wyklętych. Organizatorzy zabezpieczyli w tym roku 150 takich pakietów. Po zakończonym biegu w Parku Saskim przewidziano poczęstunek dla osób biorących w nim udział.

1 komentarz

  1. Walić tych zbirów wyklętych

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.