Trzy popularne gwiazdy muzyki wystąpiły 17 czerwca w ramach wracających po przerwie do kalendarza miejskich imprez Dni Łowicza. Łowicką publiczność rozgrzali dziś Saszan, happysad i Feel.

Jako pierwsza na scenie pojawiła się Saszan. Pochodząca z Żyrardowa blogerka i wokalistka rozpoczęła swoją przygodę od publikowania piosenek w serwisie You Tube. Spodobała się na tyle, że wkrótce podpisała profesjonalny kontrakt z wytwórnią My Music. Kariera nabrała rozpędu, co zaowocowało wydaniem płyty „RSP”. Co łatwo było dostrzec w Łowiczu, 23-letnia wokalistka doczekała się już grupy wiernych fanów. Pod sceną nie brakowało młodych osób, znających na pamięć teksty swojej ulubionej wykonawczyni. Saszan, która występowała już w przeszłości w Łowiczu, zaprezentowała w sobotę znane przeboje, ale także kawałki, które znajdą się na jej planowym albumie.

Po raz trzeci w Łowiczu (ostatni raz w 2010 roku) wystąpił zespół happysad (muzycy życzą sobie by nazwę zapisywać małą literą – przyp. Red.). Muzycy ze Skarżyska-Kamiennej pokazali, że są obecnie w doskonałej formie. Energetyczny koncert składał się zarówno z utworów z najnowszej płyty „Ciało obce”, jak i ze starszych albumów, w tym znanych nie tylko fanom zespołu „Zanim pójdę” czy „Łydki”. Koncert happysadu przyciągnął chyba największą pierwszego dnia imprezy grupę fanów konkretnej kapeli. Przez cały koncert fani zespołu śpiewali wszystkie piosenki z wokalistą Kubą Kawalcem. Nie obyło się bez bisowania.

Ostatniego wykonawcy nie trzeba było specjalnie nikomu przedstawiać. Do Łowicza powrócił także jeden z bardziej rozpoznawalnych zespołów poprockowych ostatnich lat, czyli Feel. Grupie przewodził jej najbardziej znany członek, czyli frontman Piotr Kupicha. Wokalista wraz z kolegami zaprezentował w Łowiczu wiele doskonale znanych szerszokiej grupie odbiorców (co było słychać po ilości podśpiewujących sobie widzów) utworów z całego repertuaru katowickiego zespołu, takich jak: “A gdy jest już ciemno” czy “Jak anioła głos”. 

W ramach Dni Łowicza na Starym Rynku nie brakowało innych atrakcji. Dzieci mogły pobawić się na dmuchańcach, spróbować malowania buzi czy też nabyć napełniane helem balony. Nie zabrakło także obwarzanków i innych typowych dla imprez plenerowych smakołyków.

Dni Łowicza będą trwać także w niedzielę. Zaplanowane występy kolejnych gwiazd. Zagrają: The Thrill, Dawid Kwiatkowski oraz zespół Video.

5 komentarzy

  1. Każdy mógł głosować, z tego, co pamiętam… Więc o co pretensje???? Młodzież pod sceną??? No i dobrze… Baaaardzo dobrze!!! W końcu młodych ludzi widać w tym wymarłym mieście!
    No taaak! Zapomniałam !!! Nie było Eleni i Rynkowskieg bo tutaj tylko takie rytmy są poważane z racji wieku naszego miejskiego społeczeństwa! (nikogo nie obrażając).
    Do młodzieży nie należę, ale na happysad głosowałam !!! I czekam na LEMON FESTIVAL!!!!

  2. Beznadzieja!!!!!!!!!!

  3. Potwierdzam. Same malolaty pod scena 😂 kto to wybierał wgl? Żenada….

  4. Zespoły chyba wybrane przez młodzież, wystarczy spojrzeć na zdjęcia kto stoi pod barierkami.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *