Z dużą cierpliwością, mieszaną chwilami z zażenowaniem, członkowie Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Łowickiego wysłuchali dyrektor szkoły na Blichu Marii Laski oraz Małgorzaty K. – nauczycielki tej szkoły, która była autorką skargi na dyrektor, adresowanej do starosty Krzysztofa Figata.

Maria Laska na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Łowickiego. Obok niej wicestarosta Grzegorz Bogucki oraz członek komisji Jarosław Papuga. Fot. M. Wolska-Kobierecka

Skarga została skierowana do rozpatrzenia przez Komisję Rewizyjną w marcu. Większością głosów komisja uznała skargę za bezzasadną, podobnie głosowała dzień później Rada Powiatu Łowickiego.
W samej skardze Małgorzata K. sygnalizuje zastrzeżenia dotyczące funkcjonowania komunikacji interpersonalnej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Łowiczu oraz brak neutralności w działaniu dyrektor Marii Laski w stosunku do nauczycieli.

– Dyrekcja stosuje podwójne standardy. Zamiast dialogu wykorzystuje donosicielstwo oraz nastawianie jednych przeciwko drugim – podniosła w piśmie do starosty. Jak dalej nauczycielka napisała i powtórzyła to radnym, w szkole na Blichu są osoby, które zawsze mają „zielone światło” od dyrekcji i takie, które mają „pod górę”. Ona należy do tych drugich.

Autorka skargi nie ukrywa, że czara jej goryczy przelała się, gdy wystąpiła do dyrektora ZSP nr 2 z gotowością do przejęcia godzin 4 biologii po nauczycielce, która przeszła na emeryturę (otrzymała je inna osoba – przyp. red.).
Więcej przeczytasz w Nowym Łowiczaninie.

W środę 19 kwietnia ponownie, najpierw Komisja Rewizyjna, a potem Rada Powiatu rozpatrywały ponowioną przez Małgorzatę K. skargę, dotyczącą tych samych zagadnień. I ponownie została odrzucona.

6 komentarzy

  1. Nieprawidłowości po kontroli KO są i to rażące. Szkoda tylko że póki co nie zostały wyciągnięte konsekwencje wobec osób które zawiniły…

  2. Wicestarosta to potrafi się odezwać, bo go nigdy nie słyszałem. Ten specjalista to po jakiej jest szkole??!!

  3. Coś się w tej szkole ciągle dzieje. Jak nie skargi, to nauczyciel, który nie miał odpowiedniej dokumentacji na stopień mianowanego lub po kontroli z KO jakieś nieprawidłowości. Ktoś z czymś sobie nie radzi. Może już czas na zmianę.

  4. Ręka rękę myje…

  5. Cała ta szkoła jest nienormalna

  6. tu jest potrzebny dobry lekarz ,taki co by się nie bał zarazić głupotą

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.