Nie udało się Angelice Woźniak osiągnąć sukcesu podczas organizowanych w dniach 13-14 lipca 2017 roku w stolicy Kenii – Nairobi Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce U-18. Wynik 54,86 m w konkurencji rzutu młotem o wadze 3 kg był zdecydowanie za mały, aby znaleźć się w czołówce zawodników i awansować do finałów. Wychowanka UKS Błyskawica Domaniewice zajęła dopiero 20. miejsce i odpadła z zawodów.

Fot.: PZLS

Do dalszej rywalizacji zakwalifikowało się pierwszych dwanaście zawodniczek. Angelika niestety została daleko w tyle, choć jeszcze niedawno możliwości lekkoatletki dawały podstawy do osiągnięcia sukcesu. Trenując pod okiem szkoleniowca Mieczysława Szymajdy osiągała wynik ponad 63 m, co wystarczyło by do dalszych zmagań w finale w Nairobi.

W małym obozie przygotowawczym trenują inni zawodnicy z Domaniewic: Jakub i Patryk Pająk, Aleksandra Goszczyńska, Jan Gabryelczyk i lekkoatletka, Weronika Kaźmierczak, obecnie szlifująca formę do startu w XIV Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy, które odbędą się w dniach 23-29 lipca 2017 roku w węgierskiej miejscowości Győr.

– Weronikę przygotowujemy na Węgry. Nie będzie tam miała łatwo, ale chciałbym aby weszła do szerokiego finału, do dwunastki najlepszych. Było by fajnie. Na razie w skokach osiąga wynik 165 cm. To jest pewne, a dalej idzie nieco ciężko. Ale zobaczymy. Pięciu innych zawodników przygotowuję jeszcze do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Warszawie. Dwójka z nich, to jest bracia Pająkowie, będą w dniach 16-28 lipca w Białej Podlaskiej, a pozostali, czyli Janek Gabryelczyk i Ola Goszczyńska trenują dwa razy dziennie w Domaniewicach. Po powrocie dołączy do nich jeszcze Angelika – podsumował trener Szymajda.

Fot.: Angelika Woźniak

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *