Na muszli koncertowej w Parku Błonie w Łowiczu rozkręca się charytatywna impreza pod nazwą “Cały Łowicz daje znaka: NIE dla Magdy raka”. Dochód z niej będzie przeznaczony na leczenie 27-latki Magdy Kozioł. Bohaterka wydarzenia jest na nim obecna wraz z wspierającym ją najbliższymi – tatą oraz chłopakiem. Ze sceny dziękowała za wsparcie i obiecywała, że zrobi wszystko, aby wygrać walkę z chorobą i za okazaną pomoc odwdzięczyć się.  

Osób wspierających Magdę jest znacznie więcej. Impreza, która rozpoczęła się o godz. 14 rozkręca się z godziny na godzinę. Każdy, kto chce w niej uczestniczyć kupuje cegiełkę za co najmniej 5 zł. Dostępne są też cegiełki za 10 zł, a te za 20 zł – rozeszły się najszybciej. Niektóre osoby, które nabywają wejściówki, są jednak hojne. Niektórzy dają 50 czy 100 zł, a jak powiedziały wolontariuszki była też osoba, która do puszki wrzuciła banknot o nominale 500 zł. 

Przy muszli, za symboliczną opłatą można skorzystać z porad dietetyka, na dorosłych i dzieci czekają też kosmetyczki, które paniom wykonują makijaż, a dzieciom malują wzory na twarzach lub rączkach. Jest też zjeżdżalnia, pop corn, foto budka. Na scenie grają zespoły Hocus Pocus i kapela Szymona Mońki. Gwiazdą wieczoru o godz. 21 będzie Toledo i Tropic. 

Monika Czyż-Buczek, jedna z organizatorek imprezy powiedziała nam, około godz. 17, że już jest dobrze, bo w Łowiczu zaświeciło słońce, którego przez ostatni tydzień praktycznie nie wiedzieliśmy.   

 

2 komentarze

  1. Agnieszka K

    WIELKIE BRAWA DLA WSZYTKICH ORGANIZATORÓW ??

  2. Łowicz w moim sercu

    Brawo!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.