W wyniku pożaru, do jakiego doszło wczoraj, 28 września, w godzinach wieczornych w Głownie śmierć poniósł 49-letni mężczyzna.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Pożar miał miejsce na ul. Słowackiego w wyłączonym z eksploatacji komunalnym pustostanie. Drewniak zaczął się palić ok. godz. 19. Płomienie zauważył jeden z sąsiadów, który zaalarmował straż pożarną o tym, że budynek jest już cały w ogniu. Na miejscu jako pierwsze pojawiły się dwa zastępy OSP Głowno. Później kolejno docierali strażacy z OSP Wola Zbrożkowa, Ostrołęka i Lubianków oraz JRG PSP Stryków i Zgierz. Z informacji, jakie otrzymaliśmy od dowódcy JRG PSP Stryków Bartłomieja Tomczuka wynika, że były problemy z wodą, ponieważ w pobliżu strażacy nie zastali sprawnego hydrantu. 

Po opanowaniu ognia i wejściu do środka budynku okazało się, że w jednym z pomieszczeń znajduje się nieprzytomny mężczyzna. Reanimacja prowadzona najpierw przez strażaków, a następnie przez pogotowie, nie przyniosła rezultatów. Mężczyzna zmarł. Z tego co mówią okoliczni mieszkańcy wynika, że mężczyzna pomieszkiwał w pustostanie od lata. Prawdopodobną przyczyną pożaru była wada instalacji elektrycznej. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi policja.

Więcej na ten temat w najbliższym gazetowym wydaniu WG.

 

 

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.