24 października wieczorem, ok, godz. 19.20 dyżurny KPP w Kutnie został poinformowany o potrąceniu 60-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu kutnowskiego. Poniósł on śmierć na miejscu. Do zdarzenia doszło w miejscowości Żabików.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 45-letnia kobieta, mieszkanka powiatu gostynińskiego, która kierowała samochodem marki Volkswagen potrąciła pieszego, który szedł nieprawidłową stroną jezdni – mówi Edyta Machnik, rzecznik KPP w Kutnie. – Na skutek odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury w Kutnie.

Sołtys Żabikowa Marta Arkuszewska przyznaje, że zginął mieszkaniec tej właśnie wsi. Do potrącenia doszło bardzo blisko jego domu. – Sąsiad lubił sobie wyjść przed dom, jeśli szedł do pobliskiego sklepu, to zawsze go widziałam, że szedł prawidłową stroną jezdni – mówi sołtys.

Rzecznik policji przypomina, aby zadbać o to, aby być widocznym. – Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.

Ponadto dla zwiększenia własnego bezpieczeństwa na obszarze niezabudowanym piesi powinni poruszać się lewą stroną jezdni.

1 komentarz

  1. A może by tak policja z burmistrzami lub sołtysami, zadbali nie tylko o uczniów ale również o seniorów +65 w ramach np. akcji kamizelka dla malucha i starucha .Zaopatrzyli seniorów w kamizelki odblaskowe , na które ich nie stać , bądź nie mają dostępu do sklepów ,żeby zakupić. Mały gest, a jaki pożyteczny, lepiej zapobiegać niż ratować.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.