Kierowca podejrzany o spowodowanie 21 kwietnia wypadku w Sobocie usłyszał zarzuty, grozi mu 12 lat więzienia. Prowadził samochód, mimo że obowiązywał go sądowy zakaz za jazdę pod wpływem alkoholu, w chwili zatrzymania przez policję miał w organizmie około 0,8 promila alkoholu.

Sobota. Widok na ul. Bąkowską, w kierunku Bąkowa Dolnego.

Przypomnijmy, że 21 kwietnia około godziny 16.40 w Sobocie, na skrzyżowaniu ulic Bąkowskiej i Łowickiej doszło do tragicznego wypadku. Potrącona 86-letnia rowerzystka poniosła śmierć na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń. Kierujący odjechał z miejsca zdarzenia, ale jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez policję.

Zatrzymany mężczyzna, który jest podejrzany o kierowanie samochodem, który śmiertelnie potrącił rowerzystkę w Sobocie. fot. KPP w Łowiczu.

Prokurator Rejonowy w Łowiczu przedstawił 43-letniemu mężczyźnie zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, ucieczkę z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy pokrzywdzonej oraz kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator złożył również wniosek do Sądu Rejonowego w Łowiczu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

– Mężczyzna jest znany policji, w przeszłości kilkakrotnie karany był za jazdę po alkoholu oraz niestosowanie się do zakazu sądowego, teraz wsiadł za kierownicę bez prawa jazdy – przekazała nam rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu Urszula Szymczak.

Zatrzymana wraz z kierowcą jego pasażerka po przesłuchaniu została zwolniona z aresztu.

7 komentarzy

 1. Drogi czytelniku co byś powiedział jak by ten pijak przejechał bliskom tobie osobę też byś twierdził że wymusiła pierwszeństwo i że to jest jej wina a nie pijaka! Zastanów się drugi raz co piszesz.Powinien dostać 12 lat

 2. To nie kobieta spowodowała wypadek tylko ten pijak!!!!!!

 3. To nie kobieta spowodowała wypadek tylko ten pijak

 4. Czytelnik. To nie ma żadnego teraz znaczenia czy ta kobieta wymusiła pierwszeństwo czy może już znajdowała się na skrzyżowaniu i po prostu nie zdążyła z niego zjechać. Jak by kierowca który miał zakaz prowadzenia samochodu jechał z prędkością taką jak jest w terenie zabudowanym to zdążył by wyhamować albo by starsza pani zdążyła szczęśliwie opuścić skrzyżowanie. Po drugie kierujący nawet nie podjął próby hamowania.

 5. Ale kierowca też był bardzo nie w porządku skoro zwial z miejsca wypadku, co o nim świadczy.Zatrzymanie się przede wszystkim oraz udzielenie pierwszej pomocy to znaczy czasami zbyt wiele dla różnej grupy osób! Masakra to co się dzieje z nami ludźmi, tzw znieczulica!

 6. Czy ktoś wreszcie napisze że kobieta wymusiła pierwszeństwo i to ona spowodowała wypadek.

  • Ale w tym przypadku nie ma to żadnego znaczenia ponieważ kierujący samochodem
   BYŁ PIJANY
   NIE MIAŁ UPRAWNIEŃ DO KIEROWANIA POJAZDAMI
   UCIEKŁ Z MIEJSCA WYPADKU
   NIE UDZIELIŁ POMOCY POSZKOWANEJ
   DLATEGO 12 LAT TO ZASŁUŻONA KARA
   STOP PIJANYM KIEROWCĄ

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.