Do śmiertelnego wypadku doszło dzisiaj, 16 listopada ok. 10.30 na przejeździe kolejowym na ul. Płockiej w Łowiczu.

Łowicz, ul. Płocka – śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że na przejeździe kolejowym z półrogatkami automatycznymi przy ulicy Płockiej w Łowiczu doszło do potrącenia kobiety przez nadjeżdżający pociąg pospieszny jadący w kierunku Warszawy.

Niestety kobieta poniosła śmierć na miejscu. Trwa ustalanie jej tożsamości.

Maszynista był trzeźwy. Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia, wykonują oględziny, ustalają okoliczności i przyczyny zdarzenia. Czynności na miejscu prowadzą pod nadzorem prokuratora.

Utrudnienia mogą potrwać około dwóch godzin. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.

Wkrótce więcej szczegółów z miejsca zdarzenia.

Łowicz, ul. Płocka – wypadek na przejeździe kolejowym.
Łowicz, ul. Płocka – wypadek na przejeździe kolejowym.
Łowicz, ul. Płocka – wypadek na przejeździe kolejowym.

5 komentarzy

  1. Tak najważniejsze czy maszynista był trzezwy ,a baba była też trzezwa ?

  2. Niebezpieczny przejazd? Tam są półrogatki. Jak są zamknięte i światło jest czerwone, to się nie przechodzi i nie przejeżdża. Nie przypominam sobie wypadku w tym miejscu (wiem, że taka tragedia była na 3 Maja), do którego doszłoby przy otwartym szlabanie.

  3. Ten przejazd jest bardzo niebezpieczny. Jadąc w stronę Kiernozi, kiedy zatrzymamy się na STOPIE nie widać dobrze torowiska z lewej strony przejazdu. Główny powód to, droga przecinająca przejazd “ukośnie” a nie prostopadle. Z prawej strony natomiast widok torowiska zasłaniają parkujące samochody, które moim zdaniem nie powinny stać w jego pobliżu. Natomiast jadąc od Kiernozi kompletnie nie widać nic z prawej strony przejazdu. Zatrzymując się na STOPIE kompletnie nic nie widać.

  4. No ale to zdjęcie z workami to już gruba przesada.

  5. Jak może być pociąg relacji Warszawa-Poznań jadący w str. Warszawy? Prawdopodobnie to był TLK Warta do Warszawy a pasażerów zabrał w dalszą drogę TLK Brda, który zatrzymał się tuż obok niego na sąsiednim torze.