Do śmiertelnego wypadku doszło dziś po godzinie 7 na 392 km autostrady A2 w okolicach Bobiecka pomiędzy węzłami Łowicz i Skierniewice. Autostrada jest zablokowana w obu kierunkach. Policja wyznaczyła objazdy.

Kierowcy na A2 utworzyli "korytarz ratunkowy"
Kierowcy na A2 utworzyli “korytarz ratunkowy”

Ze wstępnych ustaleń Punktu Informacji Drogowej GDDKiA w Łodzi wynika, że doszło do zderzenia w ruchu samochodu osobowego z ciężarowym. Po zderzeniu kierowca samochodu osobowego wyszedł na sąsiednią jezdnię i został śmiertelnie potrącony przez autobus.

Punkt Informacji Drogowej proponuje następujące objazdy:

– dla jadących w kierunku Warszawy na węźle Łowicz na drogę wojewódzką 704, później DK 14 przez Łowicz do DK 70, wjazd na A2 na węźle Skierniewice.

– dla jadących w kierunku Poznania na węźle Wiskitki zjazd na DK 50, później DK 92 powrót na A2 na węźle Łowicz – czyli także przez Łowicz.

Przewidywany czas utrudnień to co najmniej 3 godziny.

Aktualizacja
Ustaliliśmy, że policja otrzymała dzisiaj zgłoszenie o dwóch zdarzeniach na autostradzie A2, które okazały się być ze sobą powiązane. Najpierw na pasie w kierunku Warszawy doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych Opel Astra i Ford Galaxy. 

Z nieustalonych dotąd przyczyn młody kierowca Opla (jego tożsamość jest ustalana) znalazł się na drugim pasie autostrady w kierunku Poznania, a wówczas został śmiertelnie potrącony przez autobus, którym kierował 28-letni mieszkaniec powiatu łowickiego. Kierujący Fordem i autobusem byli trzeźwi. Na miejscu czynności prowadzi policja pod nadzorem prokuratora.

Ruch na autostradzie dalej jest wstrzymany na obu pasach. Kierowcy stojący w korku ustawili się w taki sposób, aby po środku utworzyć tzw. korytarze ratunkowe, dzięki czemu umożliwiony został przejazd służb ratunkowych. [AKTUALIZACJA 2]

Spowolniony ruch samochodów na ul. Zamkowej w Łowiczu. Wielu kierowców po wypadku na A2 w okolicach Bobiecka korzystało z objazdów przez Łowicz:

1 komentarz

  1. Przejeżdżałem, a raczej usiłowałem przejechać, przez rondo nad A-2 koło Michałówka w stronę Skierniewic ok. 8.30. Rondo było totalnie zablokowane. Nikt nikomu nie chciał ustąpić. Aż się prosiło, żeby na rondzie stanęło dwóch – trzech policjantów z drogówki i pokierowało ruchem. Tylko wątpię, czy potrafią kierować ruchem na skrzyżowaniach? Wszyscy chyba nie byli zajęci wypadkiem. Nie jestem też pewien, czy mój komentarz dotrze do łowickiej drogówki. Mam nadzieję, że tak. Tylko, czy tego typu uwagi odniosą jakikolwiek skutek.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.