Do tragiczne w skutkach wypadku doszło wczoraj, 15 stycznia, około godziny 20.20 na 387 kilometrze autostrady A2 w miejscowości Kuczków w gminie Łyszkowice.

Fot. OSP KSRG Łyszkowice

Na pasie w kierunku Poznania zderzyły się dwa pojazdy. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mercedesem typu furgon z nieustalonych przyczyn uderzył w tył poprzedzającej ciężarówki man z naczepą. Na skutek zderzenia pojazdów kierujący mercedesem został przewieziony do szpitala w Skierniewicach, gdzie pomimo reanimacji, na skutek odniesionych obrażeń zmarł – informuje rzecznik KPP w Łowiczu Urszula Szymczak.

Kierujący ciężarówką 58-letni mieszkaniec powiatu białostockiego był trzeźwy. Łowiccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku. Ustalana jest m.in. tożsamość kierującego mercedesem, który zmarł.

Na autostradzie wystąpiły utrudnienia, droga była zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy i kierowali ruchem.

6 komentarzy

 1. W tym wypadku zginął moj kolega i przyjaciel,który miał całe życie przed sobą.Może i popełnił błąd w jeździe,ale nie oznacza to że należy go po śmierci obsmarowac jak bandyte.Zginal wspaniały człowiek,który potrafił zjednac wokół siebie wiele osób.Byl bardzo serdeczny i przyjacielski dla wielu ludzi.W lutym skonczylby 28 lat.PRZEMO mam nadzieję że teraz smigasz po niebieskich autostradach.Zawsze pozostaniesz w mojej pamięci.

 2. Ten odcinek autostrady chyba jest przeklęty przez pierwszych wykonawców trzecia ofiara śmiertelna od lipca praktycznie na tym samym odcinku

 3. BRAK MYŚLENIA A NIE 3 PASA!

 4. Stanowczo brak trzeciego pasa. Ale i rozsatku ze strony kierowcow.

 5. Między Łodzią a Warszawą powinien być trzeci pas. Niemniej jednak, te wypadki to skutek zachowania kierowców, którzy uważają, że nie muszą zachowywać odstępu od poprzedzającego pojazdu. Podobnie ci jadący lewym pasem uważają, że ktoś z prawego pasa nie ma prawa wyprzedzać. Niejednokrotnie widziałem przyśpieszanie jadących lewym, gdy ktoś zaczyna wyprzedzać ciężarówkę, miganie światłami trąbienie itp., bo król lewego pasa musi zwolnić ze 160 do 120 km/h.

 6. większość tych wypadków
  przez brak 3 pasa- jesdni na drodze
  zlodzieje pieniądze rozkradli i na ekrany dali
  a na 3-ci pas zabrakło

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.