Dziś 21 kwietnia o godz. 16.38 w Sobocie doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzystki, kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Z informacji, do których dotarliśmy wynika jednak, że potencjalny sprawca jest już w rękach policji.

Sobota. Policjanci na miejscu tragicznego wypadku.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Bąkowskiej i Łowickiej w Sobocie. Rzecznik komendy Urszula Szymczak powiedziała nam, że czynności na miejscu wykonała grupa śledcza oraz prokurator, przesłuchani zostali potencjalni świadkowie, a ślady zabezpieczono. Wyjaśniane są okoliczności i przyczyny wypadku. Pieczę nad śledztwem przejęła Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.

Wiadomo, że zmarła miała 86 lat, była mieszkanką powiatu łowickiego i najprawdopodobniej poruszała się na rowerze. W wyniku potrącenia kobieta poniosła śmierć na miejscu.

W rozmowie z mieszkańcami Soboty dowiedzieliśmy się, że samochód, który potrącił kobietę poruszał się najprawdopodobniej w kierunku Bąkowa Dolnego.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, do KPP w Łowiczu zgłosiły się dwie osoby, kobieta i mężczyzna, które miały jechać samochodem. Prokurator zdecydował o ich zatrzymaniu, jedna z nich prawdopodobnie była pod wpływem alkoholu.

11 komentarzy

 1. Oboje winni czto trzeźwi czy pijani nie ma znaczenia. Nie udzelili pomocy poszkodowanej. Jak potroci się psa to wychodzi się i sprawdza się co z nim a napewno co z aytem a tu prawdopodobnie nawet jak by tablice zgubili to by nie wiedzieli. Pijany bo 0.8 nie udowodnią mu tego bo mugł wypić później. Ale pełen wymiar kary bez żadnych złagodzeń należy się za nie udzielenia pomocy poszkodowaniej. Do tego uczeczka z miejsca zdażenia no i oczywiście za samo spowodowanie wypadku przy czym to ostatnie tylko kierowca. A cała reszta oboje. Jak się nie zatrzymał to pasażer napewno mugł zadzwonić na 112.

 2. Droga redakcjo, proszę o podanie informacji wiarygodnych. Tylko kierowcy zostaly postawione zarzuty. 24h, w innym wypadku sprawa zostanie skierowana do sądu o zamieszczanie nieprawdziwych informacji majacych na celu narazac dobre Imię I dzialac na szkodę pasażerki

 3. Dokladnie polecam redakcji skontaktować się z rzecznikiem prasowym policji i on udzieli prawdziwych informacj ,ponieważ tylko kierowca został skazany drugiej osobie nie zostały postawione żadne zarzuty …czyżby Łowiczanin nie był wiarygodnym źródłem ?podawajcie ludzią prawdziwe informacje

 4. Panie redaktorze! Proszę dotrzeć do wiarygodnego źródła i przekazać społeczeństwu prawdziwą informację dot. okoliczności ustalenia uczestników opisywanego przez Pana zdarzenia. Uważam, że istnieje taka możliwość, wówczas nie trzeba będzie opierać się na niewiadomego pochodzenia nieoficjalnych i nieprawdziwych informacjach………………… Pozdrawiam.

 5. Ludzi najpierw dowiedzcie się prawdy a później wydajcie swoje osądy od których zresztą nie jesteście a pomówienie też są karalne

 6. Obie osoby były pijane. Dlaczego są ukrywane dane takich osob. Zabić człowieka i uciec co za śmiecie.

  • To pomowienie. Pasazerka byla trzezwa. Są na to dowody. Skontakuje się z redakcją, by uzyskac pani /pana dane i podjąć odpowiadnie kroki, majace na celu poniesie odpowiedzialnosci za rozpowszechnianie bzdur.

 7. Pasażerka się wkoncu doigrala. Szkoda tylko życia starszej Pani, bo straciła je przez osoby które pija. Dać im dożywocie, albo zrobić to samo. Kto mądry udostępnia samochód osobie pijanej bez uprawnień,bo chciało się komuś napić. Powinni przywrócić karę śmierci.

  • Dawno się tak nie uśmiałam…. Dożywocie za bycie pasazerem? Kierowca w chwili zgloszenia się na policje mial 0,8promila. Proszę się zastanowic nad wypowiedziami, poniewaz oszczerstwa są karane.

 8. W całym tym wszystkim bardzo szkoda rodzin sprawców wypadku. Jak mówi stare porzekadło ” dopóty dzban wodę nosi dopóki się ucho nie urwie”
  STOP PIJANYM KIEROWCĄ

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.