Stanisław Brener wygrał niedzielne Mistrzostwa Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Łowiczu w dyscyplinie spinningowej. Wraz z dwoma wicemistrzami, Łukaszem Jóźwiakiem i Pawłem Godosem, zakwalifikował się do startu w Mistrzostwach Okręgu Skierniewickiego PZW.

Mistrz (pośrodku) i wicemistrzowie koła PZW Łowicz. Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz

Mistrzostwa koła rozegrano 11 czerwca na Bzurze w Bednarach. Miejsce zbiórki wyznaczono przy niebieskim moście, gdzie ustawiono stanowisko sędziowskie. Sędzią głównym zawodów był Zdzisław Brener. Zarówno on, jak i dwaj sędziowie pomocniczy, krążyli po obu brzegach rzeki między zawodnikami, by mierzyć złowione przez nich ryby i dokonywać wpisów do kart. Zawody rozpoczęły się przed godz. 7.00, a zakończyły kwadrans przed 11.00. W czasie tych czterech godzin wędkarze mogli zmieniać ustawienia, spinning bowiem, w porównaniu do wędkarstwa spławikowego, to metoda bardziej dynamiczna. Polega na zarzucaniu wędki ze sztuczną przynętą, np. udającą małą rybkę i generalnie ukierunkowana jest na skuszenie wodnych drapieżników (choć nie tylko).

Każda złowiona w czasie mistrzostw sztuka, o ile okazała się wymiarowa, była punktowana według tabel PZW, a za każdy centymetr ponad bazowy wymiar przyznawano wędkarzowi dodatkowe punkty. Po pomiarze ryby były wypuszczane z powrotem do rzeki.

W mistrzostwach wystartowało 17 zawodników. I miejsce z wynikiem 920 punktów zajął Stanisław Brener, miejsce II z 380 punktami na koncie zajął Łukasz Jóźwiak, a miejsce III Paweł Godos, który uzyskał 120 pkt. Ogółem tylko sześciu wędkarzom udało się złowić punktowane ryby, bo wysoka woda nie sprzyjała połowom.

Zwycięzcy otrzymali statuetki w kształcie ryb oraz nagrody rzeczowe.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.