Dzisiaj, w poniedziałek, 18 września w godzinach popołudniowych powinna być już ciepła większość kaloryferów w 123 blokach Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Spółdzielnia zaleca ustawienie termostatów na maksymalne grzanie
Spółdzielnia zaleca ustawienie termostatów na maksymalne grzanie

Spółdzielnia zdecydowała o włączeniu centralnego ogrzewania.

– Wydaliśmy już stosowną dyspozycję do Zakładu Energetyki Cieplnej. Przed wieczorem powinno ruszyć ogrzewanie – dowiedział się NŁ.

W związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego lokatorzy są proszeni o odkręcenie zaworów termostatycznych na kaloryferach. Jest to związane z potrzebą uzupełniania wody w sieci centralnego ogrzewania oraz ma zapobiegać w pierwszych dniach po włączeniu ogrzewania zapowietrzaniu się kaloryferów. Woda z sieci mogła być bowiem spuszczana np. podczas wymiany kaloryferów.

W związku z tym warto już teraz, a najpóźniej po południu, poodkręcać zawory termostatyczne (ustawić pokrętło w pozycji „5” – maksymalne grzanie) na wszystkich kaloryferach w mieszkaniu.

W ubiegłym roku spółdzielnia włączyła ogrzewanie 28 września, a rok jeszcze wcześniej 1 października. Dzienny koszt ogrzewania wszystkich budynków ŁSM to kilka tysięcy złotych.

Uruchamianie ogrzewania może być rozciągnięte w czasie z uwagi na konieczność regulacji zaworów bądź też ewentualne usterki sieci.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.