Spotkania 5. kolejki skierniewickiej ligi okręgowej, rozgrywane w miniony weekend, 8-9 września 2018 roku, zakończyły się szczęśliwie dla Orła Nieborów, Zrywu Wygoda i Olimpii Chąśno.

Podopieczni trenera Marcina Rychlewskiego bez problemów poradzili sobie z rywalem LUKS Juvenia Wysokienice, wygrywając mecz  4:1. Gole posypały się w pierwszej odsłonie. Już w 4. minucie udany atak na bramkę przeprowadził Piotr Tkacz, a dziesięć minut później wynik podwyższył Karol Kruk. Do przerwy padły jeszcze dwie bramki w wykonaniu Orła. W 17. minucie piłkę w bramce Juvenii umieścił Bartosz Placek, a już minutę później czwartego gola zdobył Łukasz Wierzbicki. Druga połowa okazała się skuteczniejsza w wykonaniu Juvenii, która zdobyła jedyną zresztą bramkę po rzucie karnym w 77. minucie gry. Nie wpłynęło to na zmianę wyniku całego spotkania, a wygrana umocniła drużynę z Nieborowa na pierwszej pozycji w rozgrywkach ligowych.

Rewelacyjnym wynikiem zakończyli pojedynek z LKS Orlęta Cielądz podopieczni trenera Roberta Nowogórskiego. Pięć bramek przewagi, bez straty własnej, to powód do zadowolenia, choć daje tylko trzy punkty w łącznej klasyfikacji. W sumie Zryw Wygoda awansował z miejsca czwartego na trzecie dzięki zdobytym punktom. Do przerwy Zryw zdobył trzy gole, po dwóch strzałach w wykonaniu Sebastiana Sobieszka i jednym Patryka Sekuły.  Po przerwie był ciąg dalszy udanych ataków w wykonaniu zawodników z Wygody. Tym razem gola ponownie zdobył Sobieszek, a pod koniec spotkania przypieczętował zwycięstwo Zrywu Sebastian Sumiński.

Powody do zadowolenia mają także podopieczni trenera Jarosława Burzykowskiego, którzy walkę z SKF LKS Miedniewiczanka Miedniewice zakończyli zwycięstwem 6:2. Przewagę Olimpii było widać już w pierwszej odsłonie spotkania, którą zakończyli wynikiem 3:1. W 16. minucie skuteczny strzał oddał Kamil Gać, sześć minut później punktował Rafał Bogus, a w 28, minucie trzecią bramkę dla Olimpii zdobył Przemysław Bury. W 12. minucie gospodarzom udało się przeprowadzić skuteczny atak, więc na przerwę schodzili uzyskując rezultat 1:3. Druga część meczu również należała do graczy z Chąśna, a wynik był powtórzeniem tego z pierwszej połowy. Olimpia trzykrotnie zdobyła gole, a Miedniewiczanka tylko raz. Bramki dla Chąśna strzelili: Marcin Matuszewski, Szymon Kowalczyk i Marcin Grocholewicz w doliczonym już czasie gry.

Zadowolenie z meczu wyraził trener Robert Nowogórski. – Odbyliśmy od 1. do 90. minuty mecz pod pełną kontrolą. To była tylko kwestia czasu, kiedy bramkę strzelimy. Przeciwnik nie miał żadnych argumentów, żeby nam zagrozić w bramce. Było mnóstwo sytuacji, pięć wpadło. Tylko się cieszyć, że mecz wygrany i mamy trzy punkty – ocenił spotkanie trener Nowogórski.

Ze zwycięstwa swojej drużyny nie był zdziwiony Jarosław Burzykowski: – Szybko tracimy bramkę po błędzie indywidualnym. Później bierzemy się przysłowiowo w garść i mocno atakujemy. Przejmujemy całkowicie kontrolę nad meczem, strzelamy trzy bramki. Do przerwy jest 3:1, później poprawiamy czwartą, piątą. Po tych bramkach, robimy zmiany, wpuszczamy młodzież, która traci w 92. minucie bramkę na 5:2., a w 94. strzelamy jeszcze na 6:2. Zdecydowana nasza kontrola, bo to był najsłabszy zespół, jaki grał w okręgówce

– Cieszymy się z punktu na ciężkim terenie w Wołuczy.  Obie drużyny stworzyły sobie sytuacje, aby ten mecz wygrać, ale remis uważam jako sprawiedliwy. Martwi natomiast kontuzja Krystiana Iwanowskiego, jakiej się dziś nabawił. Oby szybko wrócił do pełni zdrowia – ocenił trener Jan Ruciński.

5. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej:
SKF Zryw Wygoda – LKS Orlęta Cielądz 5:0 (3:0); br.: Sebastian Sobieszek 3 (25, 33 i 69), Patryk Sekuła (26) i Sebastian Sumiński (73).
Zryw: Maciej Kowalski – Błażej Miazek, Rafał Kowalczyk, Dorian Nasalski, Szymon Panek – Tomasz Rembowski (65 Mateusz Miazek), Jakub Zagawa, Patryk Brzozowski, Patryk Sekuła – Sebastian Sobieszek (70 Dawid Górczyński), Sebastian Sumiński.

SKF LKS Miedniewiczanka Miedniewice – GKS Olimpia Chąśno 2:6 (1:3); br.: Przemysław Stańczak (12) i Krzysztof Dąbrowski (90+2) – Kamil Gać (16), Rafał Bogus (22), Przemysław Bury (28), Marcin Matuszewski (66), Szymon Kowalczyk (76) i Marcin Grocholewicz (90+4).
Olimpia: Jacek Milczarek – Rafał Kołaczyński (75 Jakub Gać), Jarosław Burzykowski, Robert Czarnota, Michał Perzyna (70 Piotr Budzeń) – Marcin Matuszewski (80 Tomasz Budzeń), Rafał Bogus, Marcin Grocholewicz, Patryk Okraska (60 Damian Janik) – Przemysław Bury (65 Sebastian Lenarczyk), Kamil Gać (60 Szymon Kowalczyk).

GLKS Wołucza – LKS Pogoń Bełchów 1:1 (0:1); br.: Marceli Zieliński (70) – Damian Gendek (27).
Pogoń: Tomasz Zych – Dawid Matyjas, Mariusz Bakalarski, Paweł Jaworski, Alan Caban – Krystian Iwanowski (20 Karol Wojenka), Bartłomiej Bakalarski – Daniel Wasiak (85 Dariusz Bystroński), Jakub Niedźwiadek, Kacper Kołosowski (88 Szymon Furman) – Damian Gendek.

LKS Orzeł Nieborów – LUKS Juvenia Wysokienice 4:1 (4:0); br.: Piotr Tkacz (4), Karol Kruk (14), Bartosz Placek (17) i Łukasz Wierzbicki (18) – Sylwester Kowalczyk (77 karny).
Orzeł: Dawid Feliga – Karol Kruk, Michał Plichta, Przemysław Wilk, Bartosz Placek (55 Kamil Szufliński) – Bartłomiej Tkacz, Michał Redzisz (65 Krystian Śmigielski) – Kamil Bogusz (55 Dawid Konikowski), Piotr Tkacz (65 Mateusz Szafarowicz), Mateusz Krysiak (60 Łukasz Papuga) – Łukasz Wierzbicki (75 Damian Trałut).

GLKS Olimpia Jeżów – LUKS Olympic Słupia 0:1 (0:0); br.: Sylwester Bachura (72).
LZS Macovia Maków LZS Victoria Bielawy 5:3 (1:3); br.: Mateusz Białek 2 (20 i 59), Szymon Lipiński (63), Łukasz Winciorek (80) i Paweł Winciorek (87) – Oktawian Andrzejczak (3), Robert Liberski (35) i Michał Warda (44).
LKS Vagat Domaniewice GLZS Pogoń Godzianów 2:1 (2:1); br.: Damian Majcher.
KS Jutrzenka Drzewce – MLKS Widok Skierniewice 7:0 (4:0); br.: Maciej Borowski 2 (7 i 23) i Cezary Dominiak 5 (34, 35, 47, 73 i 74).

1. LKS Orzeł Nieborów (1) 5 15  16-4
2. KS Jutrzenka Drzewce (3) 5 12 14-4
3. SKF Zryw Wygoda (4) 5 10 14-7
4. LKS Vagat Domaniewice (5) 5 10 12-11
5. GKS Olimpia Chąśno (9) 5   9 14-10
6. LKS Orlęta Cielądz (2) 5   9 10-8
7. LUKS Olympic Słupia (8) 5   9   8-6
8. LKS Pogoń Bełchów (7) 4   7   9-8