Sport

Fot.: Paweł A. Doliński.

Jacek Kocus przejął prowadzenie

W piątek, 9 listopada 2018 roku, nie zabrakło chętnych do udziału w turnieju darta. To już 10. kolejka rozgrywek w tym sezonie. Do rywalizacji przystąpiło ośmiu zawodników, w związku z czym turniej rozegrano w systemie każdy z każdym.

Fot. Dawid Sut

Zwycięstwo na koniec rozgrywek

Pierwsze i jedyne trzy punkty wynieśli z rozgrywek łódzkiej ligi okręgowej orlików E1 podopieczni trenera Dawida Suta. W sobotnim meczu wyjazdowym z SPN Diament Zduńska Wola, MUKS Pelikan-2008 Łowicz wygrał 4:3.

Fot.: Paweł A. Doliński.

Mecz się sam nie wygra…

Kibice nie kryli swojego niezadowolenia patrząc na postawę biało-zielonych w sobotnim spotkaniu rozgrywanym w ramach 16. kolejki III ligi. Jedyny gol, jaki padł w tym meczu, padł do bramki gospodarzy, w związku z czym KS Pelikan Łowicz…

Fot.: Paweł A. Doliński.

Remis, ale z Różą Kutno

MUKS Pelikan-2004 Łowicz nie zdołał pokonać SL SALOS Róża Kutno, ale wyniósł ze spotkania jeden punkt. W sobotę, 10 listopada 2018 roku, zespół trenera Pawła Kutkowskiego zremisował z gospodarzami w meczu 13. kolejki II ligi wojewódzkiej trampkarzy C1 2:2 (2:1).

Fot.: Paweł A. Doliński.

Szybka 1. kolejka SAM

Bardzo szybko zakończyła się pierwsza kolejka XX edycji SAM, czyli Siatkarskich Amatorskich Mistrzostw Łowicza. W piątek, 9 listopada 2018 roku, wszystkie cztery mecze zakończyły się po rozegraniu trzech setów.

Fot.: Paweł A. Doliński.

Pelikan-2008 nadal bez punktów

Wynik kończący zaległy mecz 8. kolejki łódzkiej ligi okręgowej orlików E1 pomiędzy MLKS Widok Skierniewice a MUKS Pelikan-2008 Łowicz nie świadczy na korzyść biało-zielonych. W czwartkowym spotkaniu podopieczni trenera Dawida Suta…

Piłkarze Pelikana zagrają u siebie

Piłkarze Pelikana zagrają u siebie

W niedzielę, 11 listopada 2018 roku, boisko na Stadionie Miejskim w Łowiczu przy ul. Stefana Starzyńskiego 6/8 będzie miejscem rozgrywek 16. kolejki III ligi pomiędzy KS Pelikan Łowicz a MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.15.

Fot.: Paweł A. Doliński.

SAM rozpoczyna jubileuszowy sezon rozgrywek

Już w piątek, 9 listopada 2018 roku, Hala Sportowa nr 2 w Łowiczu przy ul. Topolowej 2 wypełni się drużynami rywalizującymi ze sobą w ramach ligi Siatkarskich Amatorskich Mistrzostw Łowicza w piłce siatkowej.

Sukcesem zakończył się dla Zbigniewa Gronczewskiego dwunastogodzinny start w sztafecie w Gerze. Fot.: archiwum.

O pasji biegania – ciąg dalszy…

Nadszedł czas na dalszy ciąg wspomnień Zbigniewa Gronczewskiego, wielokrotnego maratoń-czyka, nauczyciela wychowania fizycznego przez wiele lat związanego ze Szkołą Podstawową nr 2 w Łowiczu i Szkołą Podstawową nr 3 w Łowiczu, ze swoich występów w biegach.

Fot.: Paweł A. Doliński.

Bez woli walki nie da się wygrać

Zapewnienia nowego trenera, że w każdym meczu gra Księżaka Syntex będzie wyglądała lepiej, niestety się nie sprawdziły. Po raz kolejny łowiczanie ponieśli porażkę, przegrywając w środę, 7 listopada 2018 roku, z SKK Siedlce 81:104.

Fot.: SKF Zryw Wygoda.

Druga porażka Orła Nieborów

Mecz 13. kolejki okazał się pechowy dla Orła Nieborów, który zaliczył drugą porażkę na swoim koncie w tych rozgrywkach skierniewickiej ligi okręgowej. Powód do zadowolenia ma natomiast Pogoń Bełchów, pokonując Vagat Domaniewice 6:3 (1:2).

Fot.: Paweł A. Doliński.

Ważna bramka w doliczonym czasie gry

Jedno zwycięstwo nie pociągnęło za sobą kolejnego, ale podopiecznym trenera Piotra Gawlika udało się jednak wynieść z niedzielnego spotkania 15. kolejki IV ligi jeden punkt. Pelikan II Łowicz zremisował przed własną publicznością z MUKS Stal Niewiadów 1:1 (0:0).

Fot.: Paweł A. Doliński.

Dobry wynik Lega Łowicz

Drugie podejście w rozgrywkach I ligi ŁSD, czyli Łódzkiego Stowarzyszenia Darta było udane w wykonaniu ekipy ŁKD Leg Łowicz. Łowiczanie pokonali u siebie w sobotę, 3 listopada 2018 roku, Autsajderów Łódź 10:4, co daje im obecnie trzecie miejsce w tabeli rozgrywek ligowych.

Sylwester Grzanka niezmiennie pozostaje liderem rozgrywek. Fot.: Paweł A. Doliński.

Grzanka niezmiennie pierwszy

Dziewiąty turniej XX edycji OMŁ, czyli Otwartych Mistrzostw Łowicza w darcie 501 d.o. rozegrany w piątek, 2 listopada 2018 roku zgromadził w Barze Maja jedenastu uczestników chętnych do gry. Rywalizacja odbywała się tym razem w systemie do dwóch zwycięstw.