Grupa około 15 uczniów Szkoły Podstawowej w Kiernozi uczestniczyła dzisiaj, 5 lutego, w spotkaniu z ciekawym człowiekiem, Piotrem Antosikiem – byłym lekkoatletą, a obecnie trenerem personalnym, który gra w zespole metalowym i ma też wiele innych pasji.

Uczniowie najpierw wzięli udział w intensywnym treningu w sali gimnastycznej, a następnie udali się do sali lekcyjnej, gdzie z dużym zaciekawieniem obejrzeli pokaz zdjęć i wysłuchali opowieści Piotra Antosika o jego drodze do realizacji sportowych marzeń. Szczególnie interesował ich czas, jaki sportowiec spędził studiując i trenując w Stanach Zjednoczonych. Z entuzjazmem spotkał się też pokaz filmiku, na którym Piotr Antosik spełnia swoje marzenie o skoku ze spadochronem w Jastarni.

Inicjatorką zaproszenia sportowca do szkoły była nauczycielka wychowania fizycznego Aleksandra Ślązak. Pomysł okazał się nadzwyczaj trafiony, bo pośród słuchaczy byli zawodnicy miejscowego klubu sportowego Kopernik Kiernozia, którzy po zakończonych zajęciach mówili nam, że zrozumieli, że sportowy sukces to efekt ciężkiej i wytrwałej pracy. O szczegółach – w papierowym wydaniu NŁ.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.