Kilka zarzutów kradzieży usłyszał 30-letni mieszkaniec Łowicza. Ponadto, podczas przeszukania miejsca jego zamieszkiwania policjanci ujawnili i zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Policjant wykonuje oględziny, fot. KPP Łowicz
Policjant wykonuje oględziny, fot. KPP Łowicz

Mężczyzna kradł w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa, w związku z czym grozi mu wyższy wymiar kary niż przewidziane za to przestępstwo – 10 lat więzienia.

Z ustaleń policji wynika, że wartość uszczuplenia z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego wynosi ponad 10 tysięcy złotych.
W ostatnim czasie na terenie Łowicza doszło do kilku kradzieży lub prób kradzieży. Kryminalni dysponując rysopisem sprawcy uzyskanym od pokrzywdzonych, wytypowali podejrzewanego. Był on już znany wcześniej policji.

Został zatrzymany 3 listopada. Zebrany w sprawach materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu łącznie sześciu zarzutów. Pięć z nich dotyczy przestępstw przeciwko mieniu.

30-latek usłyszał m.in. zarzuty kradzieży portfela z dokumentami 14 września z jednego z kiosków na terenie Łowicza, usiłowania kradzieży pieniędzy z kasy fiskalnej 17 października w jednej z cukierni w centrum miasta.

Ponadto zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do kasy fiskalnej w placówce gastronomicznej w centrum Łowicza oraz usiłowania kradzieży i kradzieży wyrobów ze złota w jednym z lombardów w Łowiczu w październiku tego roku.

Ponadto w miejscu zamieszkania sprawcy kradzieży policjanci ujawnili i zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Prokurator Rejonowy w Łowiczu zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.