W sobotę, 21 kwietnia informowaliśmy o wypadku, do którego doszło tego dnia w Sobocie. Potrącona przez samochód rowerzystka poniosła śmierć na miejscu. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia, ale jest już w rękach policji.

Sobota. Widok na ul. Bąkowską, w kierunku Bąkowa Dolnego.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Bąkowskiej i Łowickiej w Sobocie. Samochód, który uderzył w 86-letnią rowerzystkę poruszał się w kierunku Bąkowa Dolnego.

Do Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu w niedługim czasie po zdarzeniu zgłosił się mężczyzna 43-letni mężczyzna i 46-letnia pasażerka, oboje to mieszkańcy powiatu łowickiego. Mężczyzna miał w organizmie około 0,8 promila alkoholu.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że to 43-latek kierując Fordem Escortem doprowadził do tragedii. Decyzją prokuratora obie osoby zostały zatrzymane.

Na temat wypadku pisaliśmy też tu: Śmiertelny wypadek w Sobocie

4 komentarze

  1. Kobieta nie straciła równowagi tylko wymusiła pierwszeństwo jadąc od ulicy łowickiej miała ustąp pierwszeństwa.

  2. zamiast pisać nieprawdziwe informacje dot. zgłoszenia się sprawcy zdarzenia do komendy może najpierw warto byłoby to skonsultować z kompetentną osobą…………………. po co siać zamęt……………….

  3. 0,8 promila to trzy piwa czy 4 ale kazdy organizm jest inny a sprawca mogl w szoku uciec to sie zdarza i tym samym wypic alkohol nikogo nie chce usprawiedliwiac ale tak moglo byc a kobieta jadaca rowerem yez mogla stracic rownowage i sie przewrocic więc sprawa musi byc zbadana ze wszystkich stron bo tragedia jest po obydwu stronach bioracych udzial w wypadku

  4. O,8 promila to dużo? Ile trzeba wypić np. kieliszków wódki?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.