Urząd Gminy Łowicz zachęca wszystkich swoich mieszkańców, także grupy uczestników i rodziny, do udziału w konkursie „Identyfikacja kapliczek na terenie Gminy Łowicz”, w którym mogą oni sprawdzić swoją znajomość tych ważnych w lokalnych społecznościach obiektów kultu religijnego.

Zadaniem uczestników konkursu, którzy mogą do niego przystąpić również w grupach lub całymi rodzinami, jest przyporządkowanie opublikowanych na portalu gminy Łowicz kapliczek do miejscowości, w których się one znajdują, znajdują, a także nadesłanie zdjęć przynajmniej pięciu kapliczek sfotografowanych samodzielnie.

Zdjęcia 39 kapliczek, z rożnych miejscowości w gminie Łowicz, wykonał zajmujący się systemem informatycznym w Urzędzie Gminy, z zamiłowania rowerzysta, Dariusz Kurek. – Zdjęcia powstawały podczas wycieczek rowerowych po okolicy, na niektórych widoczny jest jeszcze śnieg – podpowiada.

Fot. Dariusz Kurek

Za udział w konkursie przewidziane są nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Łowicz oraz honorowego patrona konkursu, biskupa seniora Diecezji Łowickiej. Ksiądz bp Józef Zawitkowski ma nadzieję, że będzie to również dobra okazja do zadumy i krótkiej chociażby modlitwy przy kapliczkach.

Konkurs jest skierowany do wszystkich mieszkańców gminy Łowicz, bez ograniczeń wiekowych. Karty zgłoszeniowe i pliki zdjęciowe należy wysyłać na adres kapliczki@ug.lowicz.pl do 31 maja.

Szczegółowy regulamin konkursu jest dostępny na portalu gminy Łowicz.

2 komentarze

  1. To że są kapliczki to widać. W większości są piekne i zadbane.
    Dlaczego nikt nie mówi dlaczego w danym miejscu powstały.
    Co upamiętniają w danym miejscu? A waarto.

    • Rzeczywiście słuszna uwaga. Aktualnie zbierane są informacje na temat tych kapliczek. Wszystkim, którzy posiadają takie informacje i chcą podzielić się nimi z innymi poprzez publikację na stronach gminy prosimy o wysłanie informacji na adres mailowy kapliczki@ug.lowicz.pl lub dostarczenie osobiście do Gminy Łowicz ul.Długa 12

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.