Ze srebrnym medalem zakończyli podopieczni trenera Przemysława Plichty rozgrywki na szczeblu wojewódzkim w XVIII Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego  rocznika 2006. To duży sukces zawodników Pelikana-2006, którzy rywalizowali z najlepszymi drużynami w swoich okręgach, a mecz finałowy zakończyli ze stratą jednej bramki do Warty Sieradz, wynikiem 2:3.

Fot.: Przemysław Plichta

Wśród ośmiu drużyn, które wygrały lub były wicemistrzami turnieju marszałkowskiego w swoich okręgach, zajęcie drugiego miejsca w rywalizacji to ważna wygrana, która pokazuje siłę i umiejętności drużyny z Łowicza. Biało-zieloni wyszli z grupy wygrywając dwa mecze, z WKS Wieluń 6:2 i TS Sokół Aleksandrów Łódzki 3:0 oraz przegrywając z GKS Bełchatów 1:3. W meczu półfinałowym pokonali Borutę Zgierz 3:1, która była liderem swojej grupy. Niestety mecz finałowy nie układał się po myśli Pelikana, gdyż cały czas “gonili” wynik. Przy wyniku 2:2 i trzech minutach do końca spotkania łowiczanie mieli doskonałą sytuację na zwycięską bramkę, lecz nie wykorzystali swojej szansy, a ta szybko się zemściła i przełożyła na sukces rywala, Warty Sieradz.

– Chłopcy w całym turnieju pokazali się z bardzo dobrej strony. Było dużo zaangażowania i emocji. Od strony piłkarskiej kilka zagrań zespołowych też mogło się podobać. Organizatorzy turnieju  mocno się postarali i obdarowali zespoły z czterech pierwszych miejsc pucharami, medalami, dyplomami i piłkami (dla dwóch pierwszych drużyn torby sportowe i kurtki). Nagrody rzeczowe otrzymali również najlepszy strzelec, piłkarz oraz bramkarz turnieju – Dominik Bakalarski. Przed turniejem byliśmy zadowoleni, że się znaleźliśmy w gronie 8 najlepszych zespołów w województwie, po turnieju zadowolenie było jeszcze większe – ocenił trener Plichta.

XVIII Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego – rocznika 2006, Łódź, 3 grudnia 2017 roku.
Grupa B:
WKS Wieluń – MUKS Pelikan-2006 Łowicz 2:6; br.: Bartosz Skonieczny 2, Maksymilian Czeczko, Jakub Rychlewski, Wojciech Białas i Szymon Ambroziak.
TS Sokół Aleksandrów ŁódzkiMUKS Pelikan-2006 Łowicz 0:3; br.: Maksymilian Czeczko 2 i samobójcza.
GKS Bełchatów – MUKS Pelikan-2006 Łowicz 3:1; br.: Wojciech Białas.

Mecze półfinałowe:
MKP Boruta Zgierz MUKS Pelikan-2006 Łowicz 1:3; br.: Jan Pietrzak, Piotr Czajka i Wojciech Białas.

Mecz o 1. miejsce:
UKS Warta Sieradz JR – MUKS Pelikan-2006 Łowicz 3:2; br.: Bartosz Skonieczny i Maksymilian Czeczko.

MUKS Pelikan-2006 Łowicz: Dominik Bakalarski – Maksymilian Czeczko (4), Wojciech Białas (3), Bartosz Skonieczny (3), Jakub Rychlewski (1), Jan Pietrzak (1), Piotr Czajka (1), Kacper Adamczyk, Stanisław Uczciwek, Oliwier Boczkowski i Szymon Ambroziak – trenerem jest Przemysław Plichta.

Fot.: Dominik Czeczko
Fot.: Dominik Czeczko
Fot.: Dominik Czeczko
Fot.: Dominik Czeczko
Fot.: Dominik Czeczko

2 komentarze

  1. Gratulacje dla Biało-zielonych!
    Za 10 lat będziemy Ich oglądać w światowej lidze! Trzymamy kciuki!

  2. Dla Biało-zielonych gratulacje od kibiców z Warszawy!