Fiaskiem zakończyła się próba odwołania starosty zgierskiego Bogdana Jaroty (PSL). Głosowany na sesji Rady Powiatu, 29 czerwca, wniosek radnych PiS poparło 11 radnych, przeciwnych było 16 radnych, natomiast 1 radny wstrzymał się od głosu. Opozycja nie zdołała zdobyć poparcia 3/5 składu rady, w której większość stanowi PO i PSL.

Starosta zgierski Bogdan Jarota. fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Wniosek o odwołanie starosty zgierskiego był m.in. pokłosiem niedawnego ogromnego pożaru w Zgierzu. Wnioskującym chodziło przede wszystkim o doprowadzenie do utworzenia składowiska odpadów na terenie Boruty i brak nadzoru nad tym składowiskiem. Radni chcący odwołać starostę zwracali ponadto uwagę m.in. na to, że ich zdaniem, fatalny jest sposób przygotowania i prowadzenia niektórych inwestycji powiatowych. Na dzisiejszej sesji pojawili się m.in. niezadowoleni mieszkańcy Tymianki w gminie Stryków, którzy naświetlili staroście okoliczności i efekty budowy drogi Tymianka-Osse.

Podpisani pod wnioskiem: radni PiS Krzysztof Łebedowski i Zbigniew Antczak oraz radny niezależny Witold Kosmowski. fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Starosta Bogdan Jarota od początku komentował wniosek o swoje odwołanie jako polityczny i nieuzasadniony. Zarzuty dotyczące inwestycji tłumaczył m.in. powszechnym kłopotem samorządów z pozyskaniem wykonawców oraz znacznym wzrostem cen materiałów. Mimo tych wyjaśnień oraz fiaska odwołania Bogdana Jaroty, dla opozycji wciąż otwartym pozostaje pytanie: “Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?”

Głos w sprawie odwołania starosty oddaje radna Jolanta Grzelak. fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Nie przeszła procedowana w dalszej części sesji, wymagana rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 maja tego roku, uchwała w sprawie zmiany wynagrodzenia starosty. Propozycja polegała m.in. na ustaleniu zarówno wynagrodzenia zasadniczego, jak i dodatku funkcyjnego starosty w maksymalnej wysokości. Na 20 głosujących radnych, 11 było przeciwnych, 6 było za , a 3 wstrzymało się od głosu w tej sprawie.

Więcej na temat przebiegu dzisiejszej sesji Rady Powiatu Zgierskiego, w najbliższym gazetowym wydaniu WG.

4 komentarze

  1. Tak samo jak odwołanie Janeczka i Urbanika w Głownie nie było polityczne.Jak Batorego komin.Panie Jarota .Gratuluje pozostania na urzędzie

  2. Oczywiście nie jest to polityczne głosowanie…

  3. Mamy wspaniałego starostę, nie znam bardziej prawego człowieka niż pan Bogdan. próba jego odwołania to zagranie czysto polityczne, a będzie jeszcze gorzej… nadchodzą wybory.

  4. Trzeba poczekać, aż syf po byłych zakładach “Boruta” wypłynie. Albo zbierać podpisy i referendum.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.