Ostatni sprawdzian przed ligowymi rozgrywkami rundy wiosennej mają za sobą zawodnicy łowickiego Pelikana rocznika 1999 oraz 2000, którzy w niedzielę, 19 marca 2017 roku, rozegrali sparing wewnętrzny. W spotkaniu lepiej wypadli podopieczni trenera Artura Balika, pod nieobecność którego opiekę nad zawodnikami przejął Mariusz Zimowski, którzy pokonali Pelikan-1999 2:0.

Nie było łatwo zawodnikom podczas tego spotkania, gdyż pogoda nie sprzyjała grze w piłkę. Warunki  były jednak jednakowe dla jednej i drugiej drużyny, bez względu na to czy grali z wiatrem, czy pod wiatr, a zdecydowanie lepiej poradzili sobie młodsi. Pierwsza połowa przebiegała w sposób wyrównany i żadnej ekipie nie udało się zdobyć prowadzenia w grze.

Dopiero druga odsłona przyniosła skuteczne ataki. Pierwszą bramkę podopieczni trenera Jarosława Rachubińskiego stracili w 67. minucie, a jej wykonawcą był Kacper Wiechno. Po raz drugi zawodnicy Pelikana-2000 sforsowali obronę starszych kolegów w 83. minucie, a celny strzał na bramkę oddał ponownie Wiechno.

Sparing:
KS Pelikan-1999 Łowicz –  MUKS Pelikan-2000 Łowicz 0:2 (0:0); br.: Kacper Wiechno 2 (67 i 83).
Pelikan-1999: Oktawian Zimny – Szymon Bejda, Krystian Rutkowski, Damian Górowski, Dawid Konikowski – Damian Trałut, Mateusz Kaźmierczak, Radosław Grefkowicz, Paweł Burzyński, Szymon Kowalczyk – Krystian Ziembiński.
Pelikan-2000:  Aleksander Krajewski – Michał Wawrzyńczak, Kamil Papiernik, Tomasz Wudkiewicz, Kamil Bogusz – Wojciech Guzek, Mikołaj  Zimowski, Eryk Woliński, Mateusz Sekuła, Adrian Rosa – Kacper Wiechno.