Dziś, 7 listopada od rana członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Łowicza pompują wodę z przepływającej przez Park Błonie rzeczki Malinówki. Poziom jej wody podniósł się znacząco.

Obecnie dopływ wody z zewnątrz od strony rzeki Uchanki jest zamknięty, podobnie ma się z wylotem Malinówki do Bzury na wysokości ratusza. Wodę w korycie zamykają klapy przeciwpowodziowe zamontowane na przepustach pod DK14 i wałem.

Burmistrz Łowicza Krzysztof Kaliński powiedział nam, że obecnie rzeka nie zagraża rozlaniem swych wód na park, ale wobec wysokiego stanu wody w Bzurze właściwym jest jej odpompowanie, aby do tego nie doszło. Kanał Malinówka jest bowiem zasilany wodą deszczową, której wyloty znajdują się w kilku miejscach.

Strażacy pompują wodę przy użyciu własnych pomp, w rezerwie pozostawiono zaś wysokowydajną pompę,którą miasto kupiło kilka lat temu, a która znajduje się na miejskiej oczyszczalni.

2 komentarze

  1. franciszek

    a wystarczyło pomyśleć Panie Kaliński jakżeś Pan ten park rewitalizował. A teraz to straż pożar gasi…Ale wybory ma Pan pozamiatane – bo Pis ma swojego kandydata – bo pracownikom jednostek miejskich podwyżki Pan poskąpił (“trzeba wybierać czy chcecie drogi , wiadukty czy podwyżki….”). Ludziom na chleb brakuje a Pan se furę za kupę kasy kupuje….WSTYD

  2. i bardzo dobrze pt to są

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.