Dziś w podstrykowskiej Cesarce odbyła się narada roczna Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu. Podsumowano rok 2017, który w naszej części województwa obfitował w zagrożenia powstałe w następstwie wichur.

W nardzie, obok kierownictwa komendy i strażaków z jednostek jej podległych, udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych na czele ze starostą zgierskim Bogdanem Jarotą. Obecni byli burmistrzowie miast i wójtowie gmin z terenu powiatu, a Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi reprezentował jego zastępca bryg. Grzegorz Janowski. Zapowiedział on przekazanie pod koniec maja średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego do jednostki PSP w Strykowie, co zostało przyjęte oklaskami. 

Zaraz po rozpoczęciu spotkania, dowódca JRG PSP w Strykowie Bartłomiej Tomczuk wywołał trzech nowych strażaków jednostki do uroczystego złożenia ślubowania na sztandar Komendy Powiatowej PSP w Zgierzu. Ślubowanie złożyli: Piotr Dominiak, Bartłomiej Gorący oraz Adam Stefański.

O podsumowaniu strażackiego roku w pow. zgierskim, ze szczególnym uwzględnieniem działalności jednostki ze Strykowa napiszemy w gazetowym wydaniu “Wieści”.

Pod koniec części oficjalnej narady swoje odejście na zasłużoną emeryturę, po 35 latach służby w PSP, z końcem stycznia zapowiedział zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Zgierzu Waldemar Mrulewicz, który odebrał wiele serdecznych podziękowań za profesjonalizm i oddanie swej pracy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z narady rocznej:

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.