Prace konserwacyjne i naprawcze za 159.329,41 zł zaplanowała na rok bieżący Gminna Spółka Wodna w Strykowie.

Plan pracy i plan finansowy spółki uchwalono na walnym zgromadzeniu jej delegatów 14 lutego. Założenia mówią, że konserwacją objęte zostanie 10.547 metrów bieżących rowów melioracyjnych w miejscowościach: Pludwiny – Sadówka – Koźle, Sadówka, Zagłoba, Ciołek, Wrzask – Zagłoba oraz Gozdów.

Składka bez zmian

W 2017 r. roczna składka członkowska na rzecz spółki wynosiła 18 zł z hektara zmeliorowanego, ale nie mniej niż 5 zł od jednego właściciela gruntów. Na rok 2018 postanowiono pozostawić ją w dotychczasowej wysokości, którą na walnym przyjęto jednomyślnie podjętą uchwałą. Wstępnie delegaci prognozują, że do podwyżki składki dojdzie w 2019 r.

Na walnym 14 lutego podsumowano też działalność spółki w roku 2017, za którą zarządowi udzielono absolutorium. Zastanawiano się nad skuteczniejszą windykacją zaległości. Na koniec przeprowadzono wybory uzupełniające na członka komisji rewizyjnej. W tajnym głosowaniu wybrano Grażynę Jasek, która była jedyną kandydatką.

Obszerniej o finansach i zamierzeniach Gminnej Spółki Wodnej w Strykowie napiszemy w gazetowym wydaniu “Wieści” za tydzień.

Walne Gminnej Spółki Wodnej w Strykowie. Fot. EWR

1 komentarz

  1. Szkoda tylko ze po telefonie do prezesa i zgloszeniem awari ze wybija mi woda z melioracji Pan prezes nie raczyl nawet przyjechac i zobaczyc a po kontakcie kolejnym dodal ze robi to charytatywnie

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.